Ana Sayfa » Question » Telefonu 20 iş günü içinde tamir etmedikleri için tüketici hakem heyetine başvurdum

Telefonu 20 iş günü içinde tamir etmedikleri için tüketici hakem heyetine başvurdum

Soru ve Cevap BölümüKategori: Avukata Danışma SorularıTelefonu 20 iş günü içinde tamir etmedikleri için tüketici hakem heyetine başvurdum
Yusuf 3 ay önce soruldu

2016 da aldığım 1299 tl değerindeki telefonu garantiye ücretsiz tamir için gönderdim ancak 20 iş günü içinde tamir etmedikleri için tüketici hakem heyetine başvurdum. Heyet beni haklı buldu ve isteğim üzerine ürün değişim kararı verdi ancak firma elinde benim degisimini istediğim model ın ellerinde olmadığını ve üretiminin de olmadığını söyledi. Aradaki farkı ödeyip üst model almak istedim kabul etmediler. Bu süreç on beş gün ‘den fazla sürdü ve bana düşük modelli bir telefon gönderdiler. Kargoyu kabul etmeyip geri gönderdim. Firmayı arayıp icra ya vereceği mi belirttikten sonra adliye ye gittim ve icra işlemini başlattım.
Dilekçede ürünün iadesi yada faizi ile birlikte ücretin iadesini istedim ancak uyap a baktığımda sadece ücret iadesi şeklinde dilekçe görünüyor. Firma bunu öne sürerek değişim kararı olmasına rağmen ücret iadesi istediğimi ve haksız kazanç sağlamaya çalıştığı mı söylemiş. Dosya ya durdurma kararı çıkmış ve 21.03 de dava görülecek benden mahkeme masraflarını ve avukatlık ücretlerini istiyorlar. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim.

1 Cevap
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oy Yok)
Loading...
İLETİŞİM
Sosyal Medya
Soru Sor
WhatsApp
Telefon Görüşmesi ( Sadece Müvekkil )
tr Türkçe
X
error: Kopya İçerik Yasaklanmıştır.