Ana Sayfa  »  

Soru-Cevap: İş Kazası Olarak Yazdırmadım Sonradan Tazminat Alabilir Miyim?

Soru ve Cevap BölümüKategori: Avukata Danışma SorularıSoru-Cevap: İş Kazası Olarak Yazdırmadım Sonradan Tazminat Alabilir Miyim?
Muhammed 3 ay önce soruldu

Ben çalıştığım yerde iş kasası geçirdim ve bu is kazasını geçirdikten sonra is kazası yazdırmadım. Ama sonra pişman olup şikayetçi oldum şahitlerim de var. Lakin savcı takipsizlik kararı vermiştir. Ben bu karar olsa dahi tazminat mahkemesi açsam benim alabileceği bir dava olur mu yoksa boş yere mi açmış olurum?

Question Tags:
1 Cevap
Avukat Saim İncekaş Avukat 1 ay önce cevaplandı

Öncelikle işveren zoru ve tehdidi ile iş kazası olarak bildirmediğinizi kanıtlamanız gerekli. Bu konuda yine aynı tanıklar dinlenecektir. Tanıkların sizin lehinize beyanda bulunacağına emin iseniz iş kazası sebebiyle oluşan tazminatızı almanız mümkün. İş kazaları alanında deneyim bir avukat ile süreci takip etmenizi tavsiye ederim.
Şu şekilde bir ibraname imzalatıldı mı size? https://av-saimincekas.com/is-kazasi-ibraname-ornegi/
İş kazası davası için örnek bir dava dilekçesi şu şekilde. Genel hatlarıyla bilgi edinebilirsiniz.; https://av-saimincekas.com/is-kazasi-maddi-ve-manevi-tazminat-dilekcesi/
 

    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.