Ana Sayfa  »  

Soru-Cevap: İhbar ve Kıdem Tazminatım Ne Kadar Tutar?

Soru ve Cevap BölümüKategori: Avukata Danışma SorularıSoru-Cevap: İhbar ve Kıdem Tazminatım Ne Kadar Tutar?
fazlı akkol 4 ay önce soruldu

Bir özel güvenlik şirketinin iş merkezi projesinde  beş senedir çalışmaktayım. Projeyle şirket arasındaki anlaşmazlık sonucu şirket projeden çekilme kararı aldı haziranın 15 inde şirketin projeyle ilişiği kesiliyor cuma günü şirketten gelen yetkili  haziranın 15 inden itibaren burayla ilişiğimiz kesiliyor bizimle devam etmek isteyen edebilir etmek istemeyende haklarını alır yanlız şirket olarak ihbar ve kıdem tazminatlarında şöyle bir yol izlemekteyiz;haziranın 15 inde SGK çıkışınız yapılır sonrasında arabulucuya gidersiniz tazminatınızı hesaplar arabulucu avukatımızla bir araya gelir ve hakkınız olan tazminat şirketimiz tarafından ödenir\”dedi.Şirketin izlediği bu yol normal midir.ayrıca ilk işe girdiğim tarihten Nisan ayına kadar yol parası adı altında elden para almaktaydım Nisan ayında şirket elden aldığımız parayı Multinet yemek kartına yatırdı ve şu anda Multinet kartı hiçbirimiz almadık fakat cuma günü şirketten gelen yetkili multinetleri almamız gerektiğini şirketin hiçbir şekilde geri adım atmaya ağını belirti.biz bu kartları almalımıyız bu kartları alacak olursak kıdem ve ihbar tazminatı ula ilgili şıkıntı çıkarmı.ayrıca elden aldığımız paranın da tazminata dahil edebilirmiyiz. elden aldığımız paranın tazminatı oluyor mu?

1 Cevap
Avukat Saim İncekaş Avukat 1 ay önce cevaplandı

Şirketin izlediği yol normal ve hukuka uygun. Kıdem tazminatınız çalıştığınız seneye göre hesaplanır, ihbar tazminatı ise 2 haftalık ücretinize karşılık gelir.

    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.