Ana Sayfa  »  

Uzman Erbaş Olamaz Sağlık Raporuna İtiraz

Soru ve Cevap BölümüKategori: Askeri Hukuk ve AskerlikUzman Erbaş Olamaz Sağlık Raporuna İtiraz
Kudret Kalafat 2 ay önce soruldu

Merhaba ben 2017 yılında askerlik vazifemi yapmakta iken jandarma uzman çavuş sınavlarına katılıp sonuçunda kazandım daha sonra sağlık raporu için hastane sevkimi alarak ilgili hastaneye giriş yaptım heyet için göz hastalıklarına muayene esnasında gözlerimde H52.1-Miyop + H52.2-Astigmatizma tanısı konularak komando uzman erbaş olamaz, uzman erbaş olur raporumu aldım daha sonrasında atamam asayiş eğitim birliğine çıktı fakat olumsuz olanaklar nedeni ile katılış sağlayamadım ve tekrar 2017-10 2nci grup jandarma uzman erbaş sınavına girip kazandım yine sağlık raporu için aynı hastaneye sevk edildim heyet raporu için girdiğim göz hastalıklarında gözlerimde H52.1-Miyop + H52.2-Astigmatizma tanısı olduğunu belirttim fakat doktor bu tanıya aldırış etmedi ve heyette komando uzman erbaş olur raporu verildi. Dolayısıyla eğitim atamam Manisa (Komando) Kırkağaç eğitim alayına oldu ama ben gitmedim Gözlerimde ki bulunun bu rahatsızlığın devam ettiği için jandarma genel komutanlığına durumumu belirten bir dilekçe yazarak gönderdim yaklaşık bir ayı geçti dilekçe cevabı gelmedi. Cimere de yazdım ordan da cevap alamadım buna yönelik şuan orta da bulunan durumda ne yapılması gerekiyor hukuki yönden bir hakkım var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim .

1 Cevap
Avukat Saim İncekaş Avukat 1 ay önce cevaplandı

Kudret Bey; özet olarak hastaneden daha önceki aldığınız rapor ile sonraki raporunuz arasında fark olduğunu ve bu nedenle mağdur olduğunuzu mu belirtiyorsunuz? 

    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.