Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Şirketin İflasını İstememek Nedeniyle Suç Duyurusu Dilekçesi

Şirketin İflasını İstememek Nedeniyle Suç Duyurusu Dilekçesi


… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

                                                                                                               

YAKINAN                           :

VEKİLİ                                 : Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana

SANIK                                  :

SUÇ                                       : Kusurlu Olarak Şirketin İflasını İstememe.

SUÇ TARİHİ                       : …/…/…

AÇIKLAMALAR                :

1-) Müvekkilim …’in, sanık …’in temsilciliği ve yönetim görevini yürüttüğü … İnşaat A.Ş.’den olan …TL. alacağı için başlattığı icra takibi sonucunda, söz konusu borcunun ödenmemesi nedeniyle, şirket mallarına haciz koydurmuş ve malların satışı ile de alacağını tahsil etmeye çalışmıştır.

2-) Ancak, haciz konulan malların satışı sonunda elde edilen para da şirket borçlarını karşılamaya yetmemiştir. Diğer taraftan borçlu şirket alacakları da müvekkilime olan borcunu karşılamamaktadır. Buna rağmen, sanık … temsilciliği ve yönetim görevini yürüttüğü … İnşaat AŞ.’nin iflasını istememek suretiyle İcra ve İflas Kanunun 179. maddesinde belirtilen suçu işlemiştir. Bu nedenle sanığın cezalandırılmasını talep etmekteyiz.

HUKUKİ NEDENLER       : 2004 S. K.  m. 179 ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER        : İcra takip dosyası, haciz talebi ve diğer delililer.

SONUÇ VE İSTEM            : Yukarıda açıklanan nedenlerle, temsilcisi ve yönetim görevini yürüttüğü … İnşaat AŞ.’nin iflasını istemeyerek İcra ve İflas Kanunun 179. maddesinde belirtilen suçu işlemiş bulunan sanığın cezalandırılmasını,  saygıyla talep ederiz. …/…/…

Yakınan Vekili

Av.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Son düzenleme tarihi 18 Ocak 2020 02:48

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.