Şirket Yöneticisinin İşçisini Nitelikli Dolandırması Suçu Şikayet Dilekçesi

Şirket Yöneticisinin İşçisini Nitelikli Dolandırması Suçu Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

MÜŞTEKİLER        :

VEKİLİ                      :

ŞÜPHELİ                  :

SUÇ                           : Nitelikli Dolandırıcılık

SUÇ TARİHİ           :

AÇIKLAMALAR    :

1.- Müvekkillerim ….’nde çalışmakta iken haksız yere işten çıkarılmışlardır. İşyerinden haksız olarak çıakrılan işçiler kıdem ve ihbar tazminatına hak kazanmaktadır.

2.- Şirket muhasebesinde çalışan … ve … isimli şahıslar, müvekkillerimin hakkı olan kıdem ve ihbar tazminatı alacaklarını ödememek maksadıyla X Bankası X Şubesine götürmüşlerdir.

3.- Garanti Bankası … Şubesinde çalışan … isimli şahıs, firma muhasebecileri ile işbirliği yapmak suretiyle yoğunluk gerekçesiyle müvekkillerime boş dekontlara imza attırmıştır.

4.- Müvekkillerimin banka hesaplarını kontrol etmeleri sonucunda kıdem ve ihbar tazminatlarına isabet eden kısımların banka hesaplarına yatırıldığını ve ancak rızaları dışında şirkete iade edildiğini görmüşlerdir.

5.- Mağduriyetlere yönelik olarak … Cumhuriyet Başsavcılığı’nın … Soruşturma sayılı dosyasıyla suç duyurunda bulunulmuş, düzenlenen iddianame … Asliye Ceza Mahkemesi’nin … Esas sayılı sırasına kaydedilmiş ancak suç itibariyle dosyanın Ağır Ceza Mahkemesinin görev alanına girmesi nedeniyle görevsizlik kararı ile X Adliyesine gönderilmiş ve nihayetinde İstanbul … Ağır Ceza Mahkeme’sinin … Esas sayılı dosyası ile yargılama başlamıştır.

6.- Söz konusu yargılamada …Ltd. Şti muhasebecisi olan … ve Garanti Bankası …Şubesi çalışanı olan …. sanık olarak yargılanmaktadır.

7.- Her ne kadar ismi yukarıda zikredilen şahıslar sanık olarak yargılanmakta ise de müvekkillerim üzerinden hileli işlemler tesis eden şüpheli olan ve …. Ltd. Şti’nde muhasebeci olarak görevli şüpheli …. isimli kişi hakkında soruşturma başlatılmamıştır.

8.- Şüpheli …. müvekkillerimin dolandırılmasına sebebiyet veren kişilerdendir. Şüpheli şahıs tüm işlemleri dosyanın sanığı olan …. ile birlikte yapmıştır. Suçta asli fail konumundadır. Bu sebeple iş bu suç duyurusu yapma zorunluluğumuz hasıl olmuştur.

SONUÇ VE İSTEM           : Açıklanan nedenlerle;

Şüpheli … isimli şahıs hakkında gerekli soruşturma işlemlerinin yürütülmesini ve neticesinde şüphelinin cezalandırılması maksatlı düzenlenecek fezlekenin İstanbul … Ağır Ceza Mahkemesi’nin …. Esas sayılı dosyasıyla birleştirme talepli olarak tanzim edilmesini vekaleten talep ederim.

MÜŞTEKİLER VEKİLİ

EK: X Ağır Ceza Mahkemesi’nin …. Esas sayılı dosyasına ait duruşma tutanağı.

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2020 14:13

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.