Şirket Yetkilisinin Şifresinin Çalınması Şikayet Dilekçesi

May 29, 2020 | Savcılık-Soruşturma

Şirket Yetkilisinin Şifresinin Çalınması Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

Müşteki         :

Vekili              : 

Şüpheliler      :IP Numarasını kullanan kişi ve kişiler

Konu         : Bilişim sistemi üzerinden haksız çıkar sağlaması ve verileri değiştirme hakkında şikâyetimize ilişkindir.

Açıklamalar:   

Ek’li vekâletname uyarınca müşteki vekiliyim.(Ek-1)

Müvekkil şirkete ait X adresinde bulunan X linkinden bilişim sisteminde bulunan verilere uzaktan bağlanmak suretiyle veya bizzat elektronik sisteme fiziki yakınlık yoluyla erişerek bilmediğimiz IP numarasıyla X şifresi ile şirketin gizli olan belgelere ulaşılmıştır. Şöyle ki;

Müvekkil şirket X merkez olmak üzere Turizm acenteliği yapmaktadır. Müvekkil şirketin birçok otel ile oda kontenjan sözleşmesi bulunmaktadır.

X ait şirket ile turizm acenteleri arasında ticari iş ilişkisinden kaynaklanan sanal ortamda karşılıklı teklifler ileri sunulmaktadır. Bu ticari iş ilişkisi sadece X ve Turizm acenteleri arasında yapılan bir iş aktidir. Bu ticari iş ilişkisinde X Turizm şirket yetkileri tarafından Turizm Acentelerine gizli olarak teklifler ileri sunulur karşı taraf bu teklifleri kabul eder veya kabul etmediği takdirde basiretli bir iş adamı gibi davranarak yapılan bu işlemler gizliğini korumaktadır.

Ancak Şirket yetkilisi X yurt dışında olduğu süre zarfında Türkiye girişli bilmediğimiz bir  IP Numarası ile X Beyin şifresi kullanarak  X TURİZME ait şirket bilgilerine yasal olmayan yollardan girip hem şirketin gizli olan ticari işlemleri hakkından bilgi sahibi olup hem de başka Turizm acentelerine X Turizm Şirketi tarafından yapılmış gibi teklifte bulunarak bunu turizm acentelerine iletilmiştir.

Türkiye de bulunan bir IP numarası ile X Beyin şifresi kullanarak aşağıda belirtilen tarih ve saatte şirketin erişim sitemine birden fazla giriş ve çıkış  yapılmıştır;

İş bu sebepten ötürü X Beyin şifresini ele geçirerek X ait bilişim sitemine birden fazla izinsiz ve haksız bir şekilde girilmesinden dolayı Müvekkil şirkete ait gizli bilgilerin ifşa olunması nedeni ile haksız bir çıkar ve menfaat sağlayarak mağduriyetimizin ve zararlarımızın giderilmesini için şikâyette bulunmak hâsıl olmuştur.

DELİLLER                           :

  • Bilirkişi
  • Her türlü sair yasal delil

 

HUKUKİ NEDENLER         : TCK, CMK, TTK, TMK,

 

SONUÇ VE İSTEM               : Yukarıda arz edilen nedenlerle şikâyet edilen kişi ve kişiler hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak kamu davası açılmasının ve cezalandırılmasının sağlanmasına ve ayrıca zararlarımızın giderilmesine karar verilmesine vekâleten arz ve talep ederim.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

Kategoriler

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.