Sıra Cetveline İtiraz Dilekçesi

Ağu 24, 2020 | İcra Hukuku

Sıra Cetveline İtiraz Dilekçesi Örneği

X ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

DOSYA NO:

DAVACI                   :.. Müdürlüğü

VEKİLİ                     :Av…

DAVALILAR           :1-         

KONUSU               : .. tarihli duruşmada verilen ara karara ilişkin beyanlarımızdan ibarettir.

AÇIKLAMALAR   :             

 .. tarihli duruşmasının 4 numaralı ara kararı gereğince gelen yazı cevaplarına karşı beyanda bulunulması için tarafımıza süre verilmiştir.

Anılan işbu karar çelişkili ve tutarsız nitelikte olup, haksız davanın kabulüne karar verilmesine rağmen takip dayanağı olan icra takibinin iptal edilmeyip dosyanın kesinleşmesi hukuk mantığı ile bağdaşmamaktadır.

Ayrıca davalı müvekkil kuruma borcu olmadığını ispatlayamamıştır. Buna karşılık davalı hakkında müvekkil kuruma borçlu olduğuna ilişkin somut deliller icra dosyasında mevcuttur.

Bu nedenlerle, müvekkilin .. İcra Müdürlüğünün.. esas sayılı dosyası ile icra takibine konu alacağına ilaveten borçludan alacağının mevcut olduğu kuşkuya yer bırakmayacak kadar net ve açıktır.

Hal böyleyken, … İcra Müdürlüğünün .. esas sayılı dosyası ile icra takibine konu olan alacağın da sıra cetveline güncel bir borç oranıyla dahil edilerek yeni bir sıra cetveli düzenlenmesi gerekmektedir.

SONUÇ VE İSTEM             : Yukarıda izah edilen ve resen nazara alınacak nedenlerle, dava dilekçemizdeki taleplerimiz doğrultusunda müvekkilin icra dosyasına konu edilmemiş olan .. alacağına ilaveten .. 1. İcra Müdürlüğünün ../.. esas sayılı dosyası ile icra takibine olan alacağının da sıra cetveline güncel bir borç oranıyla dahil edilerek yeni bir sıra cetveli düzenlenmesine karar verilmesini vekaleten talep ederim.

                                                                                                                     Davacı  Vekili

                                                                                                            

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.