Şikayetten Vazgeçme ve Zararın Giderildiğini Beyan Dilekçesi

Şub 17, 2020 | Kovuşturma-Yargılama

Şikayetten Vazgeçme ve Zararın Giderildiğini Beyan Dilekçesi

X ASLİYE CEZA MAHKEMESİNE

 

DOSYA NO   : 

MÜŞTEKİ    :  

SANIKLAR    :

SUÇ:     : Hırsızlık

TALEP KONUSU : Sanıklar hakkında şikâyetimden vazgeçtiğimi ve maddi     zararlarımın karşılandığını bildiren dilekçedir.

AÇIKLAMALAR :

02/11/2018 günü gece saat 21:50 sıralarında aracımıevin önüne park ettim. Akabinde açık kalan arka camı kapatmaya çalışırken yardım etmek amacıyla yanıma gelen iki şahıstan, adını olay sebebiyle sonradan öğrendiğim   ……… camı kapatmaya yardım ederkenyine adının sonradan öğrendiğim   ……… aracınön motor kaputu üzerinde bulunan Samsung Galaxy J4 marka cep telefonumu alarak olay yerinden   ……… ileberaber uzaklaşmışlardır.

Mezkur olay nedeniyle mahkemenizde kamu davası açılmıştır. İş bu dava açıldıktan sonra uğramış olduğum zarar 20/01/2019 tarihindeşahsıma ödendiğinden dolayımaddive manevi haklarımı haricen almış bulunmaktayım. Ceza açısından da hiçbir şikâyetim yoktur, bu nedenlerle şikâyetimden vazgeçiyorum. Dolayısıyla Sayın Mahkeme’de görülmekte olan davanın tüm sonuçlarından feragat ediyorum

SONUÇ VE TALEP : Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle, sanıklar hakkında şikâyetimden vazgeçtiğimi ve maddi zararlarımın karşılandığını bildirir gereğinin yapılmasınısaygılarımla arz ve talep ederim. tarih

Müşteki

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şikayetten Vazgeçme ve Zararın Giderildiğini Beyan Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.