Siber Suçlar Şikayet Dilekçesi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına;

Şikayetçi                    :

Vekili                        : Avukat Saim İNCEKAŞ

Şuç tarihi                  :

Şuç Yeri :

Şuç                            : Şirket bilgisayar sistemine (siber) saldırı ve bilgilerin çalınması

İzahı:

1- 11 Haziran 2018 pazartesi sabahı ………………….. şirket bilgisayarlarından bir kullanıcıya  gönderilen mail ile önce kullanıcı bilgisayarına virüs bulaştırılmıştır.

2-Daha sonra sistem üzerinde kullanıcının erişebildiği kaynaklara erişip, erişilen kaynağın, erişebildiği başka kaynaklara da erişen virüs, dokuz(9) adet kullanıcı bilgisayarı, bir(1) adet Domain Controller anabilgisayar, bir(1) adet ERP / SQL database anabilgisayarında, bu anabilgisayarların arkasında bağlı olan yedekleme ünitelerinde veritabanı dosyaları, döküman dosyaları, program bileşeni dosyaları gibi birçok dosyayı kriptolayıp okunmaz ve kullanılamaz hale getirilmiştir.

3-Sistem geri dönme noktalarını da bozup, bazı sistem dosyalarını da kriptolayıp, sistemleri kurtarılamaz ve geri dönülemez hale getirmiştir. Özetle tüm sistem çökmüştür.

4- Çöken sisteme, ekrana bir mail adresi bırakılmıştır. İş bu mail x adresidir.

Sonuç ve Talep :  Yukarıda arz ve izah olunan sebeplerle, şüphelinin veya şüphelilerin eylemine uyan suçlardan cezalandırılması için kamu davası açılarak cezalandırılmasını saygılarımla arz ve talep ederim. 27.06.2018

Şikayetci

Vekili

Av.

Ek:

  • Sözleşmeli Bilgi işlem desteği alınan firmanın bilgilendirme yazısı
  • Siber saldırıdan sonra ekrana bırakılan “mail” görüntüsü
  • Vekalet

Avukat Saim İNCEKAŞ – Seyhan/Adana 01010 – Ziya Algan İş Merkezi
av-saimincekas.com

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 01:51

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorumları Göster

  • 1,5 aydık kız arkadaşımla sosyal medya üzerinden fake hesaplardan iftira ve rencide edecek durumda mesaj atılıyor. Bu kişi az çok tahmin ediyoruz. Bu konuda nasıl ilerleyebilirim ?

    Cevap vermekten vazgeç

    Bir yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.