Siber Suçlar Şikayet Dilekçesi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına;

Şikayetçi                     :

Vekili                            : Avukat Saim İNCEKAŞ

Şuç tarihi                    : 

Şuç Yeri                        :

Şuç                                : Şirket bilgisayar sistemine (siber) saldırı ve bilgilerin çalınması

İzahı:

1- 11 Haziran 2018 pazartesi sabahı ………………….. şirket bilgisayarlarından bir kullanıcıya  gönderilen mail ile önce kullanıcı bilgisayarına virüs bulaştırılmıştır.

2-Daha sonra sistem üzerinde kullanıcının erişebildiği kaynaklara erişip, erişilen kaynağın, erişebildiği başka kaynaklara da erişen virüs, dokuz(9) adet kullanıcı bilgisayarı, bir(1) adet Domain Controller anabilgisayar, bir(1) adet ERP / SQL database anabilgisayarında, bu anabilgisayarların arkasında bağlı olan yedekleme ünitelerinde veritabanı dosyaları, döküman dosyaları, program bileşeni dosyaları gibi birçok dosyayı kriptolayıp okunmaz ve kullanılamaz hale getirilmiştir.

3-Sistem geri dönme noktalarını da bozup, bazı sistem dosyalarını da kriptolayıp, sistemleri kurtarılamaz ve geri dönülemez hale getirmiştir. Özetle tüm sistem çökmüştür.

4- Çöken sisteme, ekrana bir mail adresi bırakılmıştır. İş bu mail x adresidir.

Sonuç ve Talep    :  Yukarıda arz ve izah olunan sebeplerle, şüphelinin veya şüphelilerin eylemine uyan suçlardan cezalandırılması için kamu davası açılarak cezalandırılmasını saygılarımla arz ve talep ederim. 27.06.2018

Şikayetci

Vekili

Av. 

Ek:

  • Sözleşmeli Bilgi işlem desteği alınan firmanın bilgilendirme yazısı
  • Siber saldırıdan sonra ekrana bırakılan “mail” görüntüsü
  • Vekalet

bir yorum bırakın

tr Türkçe
X
error: Sağ tıklama özelliği kapalıdır.