SGK’YA İTİRAZ DİLEKÇESİ

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI’NA

ADANA

 

İTİRAZ EDEN/BORÇLU :

 

İTİRAZ KONUSU                          :SGK Adana Muhasebe Birimi tarafından tarafıma gönderilen borç bildirim belgesine ilişkin itirazlarımın sunulmasıdır.

 

TEBELLÜĞ TARİHİ         :

 

AÇIKLAMALAR                :

 

Kurumunuzca borçlu olduğuma dair tarafıma tebliğ edilen borç bildirim belgesinde; X TL bakiye borçtan sorumlu olduğum belirtilmiştir.

 

İlgili borcun sebebi babam X vefatı nedeniyle tarafıma söz konusu borcun ait olduğu iddia edilmiş olup babamın mal varlığına ilişkin hiçbir hak ve taleplerim olmaması nedeniyle söz konusu borç ile ilgili bir sorumluluğum bulunmamaktadır.

 

Sayın Kurumunuzca tarafıma gönderilen işbu bildirimde yer alan borç miktarının ve borcun konusuna ilişkin sebebin tarafımla hiçbir ilgisi bulunmadığını belirtir, söz konusu borcu kabul etmem mümkün değildir.

 

Bu nedenle hem borca hem borcun sebebine ve diğer yan giderlere itiraz ettiğimi ve söz konusu kalemleri kabul etmediğimi Sayın Kurumunuza bildiririm. Saygılarımla… 01.03.2019

 

                       

İtiraz Eden

 

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.