Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

SGK’YA İTİRAZ DİLEKÇESİ

SGK’YA İTİRAZ DİLEKÇESİ


SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI’NA

İTİRAZ EDEN/BORÇLU :

İTİRAZ KONUSU                          :SGK Adana Muhasebe Birimi tarafından tarafıma gönderilen borç bildirim belgesine ilişkin itirazlarımın sunulmasıdır.

TEBELLÜĞ TARİHİ         :

AÇIKLAMALAR                :

Kurumunuzca borçlu olduğuma dair tarafıma tebliğ edilen borç bildirim belgesinde; X TL bakiye borçtan sorumlu olduğum belirtilmiştir.

İlgili borcun sebebi babam X vefatı nedeniyle tarafıma söz konusu borcun ait olduğu iddia edilmiş olup babamın mal varlığına ilişkin hiçbir hak ve taleplerim olmaması nedeniyle söz konusu borç ile ilgili bir sorumluluğum bulunmamaktadır.

Sayın Kurumunuzca tarafıma gönderilen işbu bildirimde yer alan borç miktarının ve borcun konusuna ilişkin sebebin tarafımla hiçbir ilgisi bulunmadığını belirtir, söz konusu borcu kabul etmem mümkün değildir.

Bu nedenle hem borca hem borcun sebebine ve diğer yan giderlere itiraz ettiğimi ve söz konusu kalemleri kabul etmediğimi Sayın Kurumunuza bildiririm. Saygılarımla… 01.03.2019

İtiraz Eden
Adana Avukatı – Avukat Saim İncekaş

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 21:56

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.