SGK’ya İş Kazası Bildirimi Örneği

Şub 18, 2020 | Sigorta Hukuku Avukatlığı

SGK’ya İş Kazası Bildirimi Örneği

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU İL BAŞKANLIĞINA

Bildirimde Bulunan :

                                    

Vekilleri                     :

Konu                          : İş kazası bildirimi hakkında.

Açıklamalar             :

Müvekkil Depolama Sistemleri ve xyz San. Tic. A.Ş. de sigortalı olarak çalışmakta iken, 02.11.2017 tarihinde Sarayönü İlçesi ABC Yem Fabrikasında işvereninin emir ve talimatı ile silo yaparken eline demir düşmesi sonucu iş kazası geçirmiştir. Yaşanılan elim kaza sonucu müvekkilde maluliyet meydana gelmiştir. Müvekkilin Muayenesi ve tedavisi   Özel Medicana Konya Hastanesi’nde, Aksaray Devlet Hastanesi, Sarayönü Devlet Hastanesinde gerçekleştirilmiştir.

Müvekkil geçirdiği iş kazasından doğan maluliyetinden dolayı çok ciddi maddi ve manevi sıkıntılar içerisine düşmüş olup, halen daha çalışma güçlüğü çekmektedir.

Söz konusu olaya ilişkin olarak müvekkilin yaptığı harici araştırma neticesinde işveren tarafından işbu kazaya ilişkin gerekli bildirimlerin yapılmadığı, üstünü örtme çabası içerisinde olduğu öğrenilmiştir.

Arz ve izah edilen nedenlerle, iş güvenliği ve sağlığına ilişkin mevzuata uygun hareket etmeyerek müvekkilin ağır şekilde yaralanmasına neden olan işverenin mahal verdiği mağduriyetin giderilmesi ve sorumluların gerekli yasal takibata tabi tutulmasının temini maksadıyla işbu başvuruyu yapma zarureti hasıl olmuştur.

Netice-İ Talep          : Yukarıda izah olunan ve resen belirlenecek nedenlerle;

02.11.2017 tarihinde Silopark Tahıl Depolama Sistemleri San. Tic. A.Ş. de sigortalı olarak çalışmakta iken, Sarayönü İlçesi Aslanoğlu Yem Fabrikasında işvereninin emir ve talimatı ile silo yaparken meydana gelen  olayın iş kazası olarak tespiti ile,

26.12.2017-04.01.2018 / 08.01.2018-08.02.2018 / 09.02.2018-24.02.2018 / 26.02.2018-07.03.2018 / 09.03.2018-18.03.2018 tarihleri arasında iş kazası nedeniyle raporlu olan müvekkile geçici iş göremezlik ödeneği ödenmesine,

Yasal süre içerisinde iş kazası bildirimi yapmayan işveren ve sorumlular hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasına karar verilmesini saygı ile vekaleten arz ve talep ederiz. 08.03.2019

Bildirimde Bulunan Vekili

Av. 

EK:

1) Epikriz Raporu

2) Vekaletname Sureti               

Etiketler:

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK'ya İş Kazası Bildirimi Örneği

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.