SGK’den Ameliyat Ücretinin İadesi İçin Hastaneden Fatura İstemli Dilekçe

SGK’den Ameliyat Ücretinin İadesi İçin Hastaneden Fatura İstemli Dilekçe

X HASTANESİ

BAŞVURAN             :

VEKİL                      :

KONU                       : Müvekkilin X  tarihli ameliyata ilişkin tüm fatura asıllarının gönderilmesi talepli dilekçedir.

AÇIKLAMALAR    :

  1. Müvekkil X tarihinde hastanenizde ameliyat olmuştur. Müvekkil tarafından ameliyat ücreti ödenmiş olup ödenen bu ameliyat ücretinin iadesi hakkında X Sosyal  Güvenlik Müdürlüğü X Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezine başvuru yapılmıştır.

  2. Başvuru cevap yazısı … Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından … tarihli … sayılı cevap yazısında ‘fatura aslının gerekli olduğu, faturada detayın yer almadığı,faturada alınan hizmetin ne olduğuna ilişkin bilginin olmadığı, ilgili hastanenin alınan ücretin hangi kapsamda alındığının belirtilmesi gereklidir’ belirtilmiştir.

  3. Dilekçe ekinde sunmuş olduğumuz cevap yazısına uygun olarak; faturaların asılları ile birlikte detaylandırarak, alınan hizmetin ne olduğuna ilişkin bilgilerin yer alarak ve alınan ücretin hangi kapsamda alındığının belirtilerek tarafımıza faturaların gönderilmesi için başvuru zorunluluğu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM :

Yukarıda arz ve izah ettiğimiz üzere müvekkilin X tarihli ameliyatı ve tedavisi ile ilgili tüm faturaların dilekçe ekinde sunmuş olduğumuz … Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü cevap yazısındaki ayrıntıları kapsar şekilde faturaların tarafımıza gönderilmesini müvekkil adına vekaleten saygılayla arz ve talep ederiz. tarih

Ek – bir adet onaylı vekaletname örneği

  • … Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü … tarihli … sayılı cevap yazısı

Son düzenleme tarihi 17 Nisan 2020 12:08

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.