SGK’den Ameliyat Ücretinin İadesi İçin Hastaneden Fatura İstemli Dilekçe

Nis 17, 2020 | Sigorta Hukuku Avukatlığı

SGK’den Ameliyat Ücretinin İadesi İçin Hastaneden Fatura İstemli Dilekçe

X HASTANESİ

BAŞVURAN             :

VEKİL                      :

 

KONU                       : Müvekkilin X  tarihli ameliyata ilişkin tüm fatura asıllarının gönderilmesi talepli dilekçedir.

AÇIKLAMALAR    :

  1. Müvekkil X tarihinde hastanenizde ameliyat olmuştur. Müvekkil tarafından ameliyat ücreti ödenmiş olup ödenen bu ameliyat ücretinin iadesi hakkında X Sosyal  Güvenlik Müdürlüğü X Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezine başvuru yapılmıştır.

  2. Başvuru cevap yazısı … Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından … tarihli … sayılı cevap yazısında ‘fatura aslının gerekli olduğu, faturada detayın yer almadığı,faturada alınan hizmetin ne olduğuna ilişkin bilginin olmadığı, ilgili hastanenin alınan ücretin hangi kapsamda alındığının belirtilmesi gereklidir’ belirtilmiştir.

  3. Dilekçe ekinde sunmuş olduğumuz cevap yazısına uygun olarak; faturaların asılları ile birlikte detaylandırarak, alınan hizmetin ne olduğuna ilişkin bilgilerin yer alarak ve alınan ücretin hangi kapsamda alındığının belirtilerek tarafımıza faturaların gönderilmesi için başvuru zorunluluğu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM :

Yukarıda arz ve izah ettiğimiz üzere müvekkilin X tarihli ameliyatı ve tedavisi ile ilgili tüm faturaların dilekçe ekinde sunmuş olduğumuz … Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü cevap yazısındaki ayrıntıları kapsar şekilde faturaların tarafımıza gönderilmesini müvekkil adına vekaleten saygılayla arz ve talep ederiz. tarih

Ek – bir adet onaylı vekaletname örneği

  • … Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü … tarihli … sayılı cevap yazısı

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK'den Ameliyat Ücretinin İadesi İçin Hastaneden Fatura İstemli Dilekçe

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.