Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

SGK’dan vekalet ücreti talep Dilekçesi

ADANA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ’ NE

BAŞVURUDA BULUNAN :

VEKİLİ :

BAŞVURU KONUSU :  Mahkemesi’nin tarih, Esas Karar sayılı ilamına istinaden müdürlüğünüz aleyhine hükmedilen vekalet ücreti ve yargılama giderlerinin ödenmesi talebimizden ibarettir.

AÇIKLAMALAR:

  1. Müvekkilin … dava açılmıştır.
  2. Yargılama neticesinde davanın kabulü ile ayrıca … TL vekalet ücreti ile … TL yargılama giderlerinin davalılardan müştereken ve müteselsilen tahsiline karar verilmiştir.
  3. Mahkeme kararı Yargıtay … Dairesi’ nin … tarihli, … Esas, … Karar sayılı ilamı ile kesinleşmiştir.

NETİCE-İ TALEP : İcra kabiliyeti bulunan, … Mahkemesi’nin … tarih, … sayılı ilamı gereğince;

Yapılan Yargılama Gideri (………….-TL) ile Vekalet Ücreti (………..TL

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.