SGK Yersiz Ödeme Emrine İtiraz Dilekçesi

Şub 18, 2019 | İdare Hukuku Avukatlığı

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı
Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne,

X tarihinde tarafıma gönderilen SAYI : X  sayılı mektupla X tarihleri arasında aylığa hak kazanmadığım halde “yersiz ödeme aldığım iddia edilerek yersiz ödenen X tl’nin faiziyle birlikte toplam X tl’nin tarafımdan talep edildiğini öğrenmiş bulunuyorum. ( EK-1)

X tarihli SAYI : X sayılı , TAHAKKUK ETTİRİLEN BORÇLAR VE DİĞER BİLGİLER konulu mektupta “MUVAZAALI BOŞANMA” gerekçesine dayanarak toplam  49104.09 tl’nin tarafımdan talep edildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Bu mümkün değildir. (EK-2)

Eşim X engellidir, X ÜNİVERSİTESİ İBNİ SİNA HASTANESİ’nde X yılından beri tedavi olmaktadır. Raporu mevcuttur. (EK-3)

Ben de kadın hastalıklarından rahatsızlığım vardır ve eşim bana bu durumumdan ötürü arada yardım etmektedir.

Toplam 3 tane müşterek çocuğumuz vardır 2si evli diğeri bekardır. X yılına kadar altlı üstlü oturduğumuz oğullarım X kaldım. Bahsedilen gibi X yılları arasında şu an ki nikahlı eşim ile beraber yaşamamızın mümkünatı yoktur.

Şu an ki nikahlı eşimle X yılında anlaşmalı boşandık ve aradan 12-13 yıl sonra ; felç geçirdiğinden- bakıma muhtaç olduğundan – hasta olduğundan ve çocuklarımızın isteği üzerine  X Ağustos yılında tekrar nikahlandık . Arada geçen süre zarfında bir araya geldiğimiz müşterek çocuklarımızın olması salebiyle nadir gerçekleşmiş ve kesinlikle süreklilik arz etmemiştir.

Hem benim oğullarımla yaşadığım bellidir hem de şu an ki nikahlı eşimin rahatsızlığı sebebiyle sürekli X’da olduğu bellidir. Bu durumda beraber yaşamamız mümkün değil ve bu durum hayatın olağan akışına aykırıdır.

Bu bildiriyi X tarihinde tebliğ aldım ve süresinde itiraz ediyorum.

Açıklamaya çalıştığım bu nedenle tarafıma bildirilen cezai işlemin tüm unsurlarıyla birlikte iptal edilmesini talep ediyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim. X

Ad SOYAD

EKLER           :

  • SAYI : X sayılı YERSİZ ÖDEME bildirisi
  • SAYI : X sayılı bildiri
  • Eşimin Engelli raporu

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

1 Yorum

  1. ahmet aysal

    s,aleyküm emekli olduk memuriyet birleştirme vardı ikramiye idari mahkemece kazandık ancak meslek ten önce 2.5 sene pirimleri düşürdüler emekli maaşta düştü bundan dolayı idari mahkemeye gitmek gerekiyor pirimlerimiz icin bu konuda dilekçe örneği varmı bir sene 33 sene 5 aydan maaş baglandı ikramiye kazanınca pirimleri düşürdüler ssk meslekten önceki bu pirimleri geri almak için nasıl yol gerek dilekçe örneği varsa gönderebilirmisiniz teşekkürler şimdiden

    Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.