Seyhan Boşanma Avukatı

Tem 18, 2020 | Boşanma Avukatı

Seyhan Boşanma Avukatı

Boşanma ve Aile Hukuku Avukatı

Seyhan boşanma avukatları ekibimiz aile ve boşanma hukuku alanında edindikleri 10 yıllık deneyim ve öğrenim sayesinde müvekkilerimize en efektif sonucu elde etmeleri için hukuki destek vermektedirler.

Boşanma Davası Avukatı; resmi nikah ile evlenmiş karı-kocanın kanunlarda yer alan hükümler çerçevesinde evliliğine son vermek istemesi durumunda aile mahkemesine boşanma dilekçesi sunarak evliliğin sonlandırılmasına hukuki destek veren avukata denir.

Boşanmanın nasıl gerçekleşeceği ile ilgili hükümler Medeni Kanunda yer almaktadır. Boşanma olgusunu mahkemeye taşımak için başlıca 4 ana unsurun gerçekleşmiş olması gerekir:

  • Tarafların isteği,
  • Kusurlu davranışlar,
  • Evliliğin temelinden sarsılması,
  • Ortak hayatın tekrar bir araya gelmesinin imkansızlığı

Bu ilkeler ve yargıtay kararları doğrultusunda boşanma davası aile mahkemesinin önüne taşınabilir.

Bir değer açıdan ise “boşanma sebepleri” de kanunda başlıklar halinde açıkça sayılmıştır. Detay vermek gerekirse boşanma sebepleri ile ilgili kanun açıklaması 161. ve 166. maddeleler arasındadır. Bunlara kısaca değinmek gerekirse: zina, hayata kast, pek kötü davranış, terk, akıl hastalığı ve evliliğin temelinden sarsılmasıdır. Boşanma davası bu sebeplere atıf yapılarak açılmazsa reddedilir. Reddedilen boşanma davasından sonra 3 yıl sene boyunca aynı konulu yeni dava açılamaz.

Hukuk Ofisimiz tarafından boşanma davasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve stratejik bir olay örgüsü oluşturabilmeniz adına hukuki danışmanlık sağlanmaktadır. Boşanma avukatlarımız evlilik öncesinde veya sonrasında mal ayrılığı sözleşmelerinin hazırlanması, eşlerin bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi, anlaşmalı boşanma, çekişmeli boşanma, özel boşanma sebepleri davası, tanıma tenfiz davası, nafaka ve velayet davalarında müvekkilerini başarılı bir şekilde temsil etmektedir.

blank

Seyhan Boşanma Avukatlarımızın Hizmetleri 

 

  • Anlaşmalı ve Çekişmeli boşanma davasını açmak ve takip etmek,
  • Mal rejiminin tasfiyesini davasını açmak, delil toplamak ve takip etmek,
  • Nafaka ve tazminat taleplerini en üst sınırdan lehe sonuçlandırmak,
  • Tanıma ve tenfiz davasını açmak, gerekli belgeleri eksiksiz hazırlamak ve davayı neticelendirmek,
  • Velayet davasında geçici ve nihai velayeti tesis ettirmek,
  • Nafakanın arttırılması, uyarlanması, azaltılması davalarını açmak ve sonuçlandırmak,

Aşağıda boşanma avukatlarımızın boşanma sürecini nasıl ilerlettiğine dair daha detaylı bilgiler yer almaktadır.

 

Anlaşmalı Boşanma Dava Süreci

Anlaşmaya dayanan Evlilik birliğinin son bulması Davası Ne Anlama gelir? : Eşlerin karşılıklı olarak ayrılma sonucu alarak bununla beraber evlilik içinde elde edilmiş menkul, gayrimenkul imişçesine mallar ile 18 yaşından minik müşterek çocuğun bulunması durumunda yetke hakkında anlaşmaları durumunda süratli bir halde boşanabilmelerini elde eden davaya denir. Bu sorun türünde eşlerin ayrılma sebeplerini açıklamalarına gerek bulunmamaktadır.

Çekişmeli Boşanma ve Sebepleri

Çekişmeli boşanma mahkeme kararıyla birlikte sona erer. Çekişmeli boşanmaya mahkemenin nasıl karar verdiğine bir örnek vermemiz gerekirse:

Davanın KABULÜ ile; Bilecik ili, …ilçesi, … Köyü, Cilt no:…, Hane no:../de nüfusa kayıtlı bulunan … ve ../den olma, … doğumlu DAVACI …. ile yine aynı yerde nüfusa kayıtlı bulunan …ve ../den olma, … doğumlu DAVALI …in TMK’nin 166/1. maddesi uyarınca şiddetli geçimsizlik nedeni ile BOŞANMALARINA.

Çekişmeli boşanma davasında avukatın vereceği boşanma dava dilekçesi son derece önem arz eder. Çünkü dilekçeler aşamasının akabinde artık yeni olay ve vakıa bildiremezsiniz.

Boşanmada Tazminat Talebi

Boışanma davasında maddi veya manevi tazminat talep edebilirsiniz. Maddi ödence istek edebilmek yönünden, talepte yer alan eşin kusursuz olması gerekir. Burada «kusursuz olma» deyimine verilecek anlam sınır ayar önemlidir. Hakkaten, kusursuz olmadan maksat acaba ödence talebinde bulunacak eşin mutlak kusursuzluğu mudur? Tabii ki hayır, Tazminat talep eden eşin daha az kusurlu olması ona tazminat talep edebilme hakkını verir.

Adana/Seyhan Avukatları Ekibimize Ulaşın

Seyhan, Adana’nın en yoğun ilçesidir. Bu nedenle boşanma davası sayısının da bir hayli fazla olduğu bir ilçedir. Boşanma sayısı fazla olan bir ilçede profesyonel boşanma avukatı bulmak hiç de zor olmayacaktır. Avukat Saim İncekaş – Adana Avukat ve Hukuk Danışmanlık Bürosu bu zor süreçte sizlerin yanındadır. Adana şehrimizde aile hukuku ve boşanma davaları ile ilgili sunduğumuz diğer hizmetler ve yazılarımız şu şekildedir:

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.