Senetlerin iadesi için ihtarname

Oca 3, 2021 | İcra Hukuku

İHTARNAME

İHTAR EDEN:

MUHATAP                            :

KONUSU                               : 2014 yılı mart ayında tarafınızla yapılan 2014 model biçerdöver alım-satımı sözleşmesine istinaden muhatapa tarafımca verilen senetlerin bedelsiz olması sebebi ile iadesi talepli ihtarnamedir.

AÇIKLAMALAR                  : 

Muhatap taraf ile tarafım arasında yapılan 2014 model biçerdöver alım-satımı sözleşmesine istinaden senetler verilmiştir. Tarafımca tüm senetler ödenmiştir ancak tarafıma iade edilmemiştir. Muhatap taraf 2014 model biçerdöver konusunda anlaşılmış olmasına rağmen tarafıma 2013 model biçerdöver satışı vermesi nedeniyle bedelde anlaşılarak indirime gidilmiştir. Bu indirim neticesinde tarafımın borçlu olduğu tüm senetler eksiz bir şekilde ödenmiş olmasına rağmen tarafıma iade edilmemiştir.

Muhatap ile tarafım arasındaki senetlerim bedelsiz kalması sebebiyle  senetlerin belirttiğim adrese YEDİ GÜN İÇERİSİNDE teslim etmenizi, aksi taktirde hakkınızda hukuki ve cezai davalar açılacağı ihtaren bildirilir.

Sayın Noter; 

ÜÇ nüshadan ibaret işbu ihtarnamenin aslının kasanızda hıfzını, bir suretinin muhataba tebliğini ve bir suretinin tarafımıza tevdiini saygılarımla arz ve talep ederim.                                                                                       

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.