Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Segbis Talebi Dilekçe Örneği

Segbis ile Duruşmaya Katılma Talebi Nasıl Yapılır?

Segbis ile duruşmaya katılma talebinizi dilekçe ile ceza mahkemesine bildirmeniz gerekir. Dilekçenizde gerekçelerinizin açıkça belirtilmiş olması önemlidir.

Segbis Duruşmaya Katılma Talebi Dilekçesi -1-

KÜTAHYA (  ) AĞIR CEZA MAHKEMESİ SAYIN BAŞKANLIĞI’NA

DOSYA NO                          :

TALEPTE

BULUNAN SANIK             :

MÜDAFİİ                            :

KONU                                 : X tarihli duruşmada sanık müvekkilin ve müdafi olarak tarafımın SEGBİS ile duruşmaya katılması talebinden ibarettir.

AÇIKLAMALAR:

Yukarıda esas numarası belirtilen dosyanın X tarihli duruşmasına sanık müvekkil ve müdafi olarak tarafımın mahkemeniz mahallinde katılması oldukça güç olacaktır. Duruşma tarihindeki X Mahkemeleri’ndeki duruşmalarımın olması ve icra dairelerinde yapmam gereken işlemler gereği müvekkil ve müdafi olarak tarafım beyanlarının SEGBİS ile alınması talebimiz bulunmaktadır.

SEGBİS vatandaşlar ve biz avukatların daha hızlı ve daha etkin bir şekilde hukuk sistemimizden faydalanabilmesi için oluşturulmuştur. Bu yüzden X tarihinde saat 15.00 ‘de yapılacak olan duruşmada savunmamızın SEGBİS sistemi ile alınmasına karar verilmesini ve bu doğrultuda eğer gerekli ise X Mahkemelerine talimat yazılması vb. işlemler yapılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz. tarih

 SANIK MÜDAFİ
Adana Avukatı – Avukat Saim İNCEKAŞ

Segbis Talebi Dilekçe Örneği

Segbis Duruşmaya Katılma Talebi Dilekçesi -2-

ADANA AĞIR CEZA MAHKEMESİ SAYIN BAŞKANLIĞI’NA

DOSYA NO : E.

TALEPTE

BULUNAN SANIK:    T.C.:

MÜDAFİİ               : Av.

KONU                     : X tarihli duruşmada sanığın SEGBİS ile duruşmaya katılması talebinden ibarettir.

AÇIKLAMALAR:

Yukarıda esas numarası belirtilen dosyanın X tarihli duruşmasına sanık şu an yaşamakta olduğu Aydın ili Kuşadası ilçesinde bulunması nedeniyle katılamayacaktır. Sanık garson olarak çalışıp geçimini sağlamaktadır. Duruşma tarihinde ifade işlemleri için tekrardan X’e gelip işe geri gitmesi sonucunda maddi kayba uğrayacağı aşikardır. Bir ihtimal ile işten çıkarılması da söz konusu olabilr. Tüm bu sebeplerden dolayı duruşma tarihi ve saatinde ifadesinin SEGBİS ile alınması talebimizdir. SEGBİS vatandaşların daha hızlı ve daha etkin bir şekilde hukuk sistemimizden faydalanabilmesi için oluşturulmuştur. Bu yüzden X tarihinde saat X ‘ta yapılacak olan duruşmada savunmasının SEGBİS sistemi ile alınmasına karar verilmesini arz ve talep ederiz.

                                                                                               MÜŞTEKİ VEKİLİ

Son düzenleme tarihi 24 Ağustos 2020 10:09

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

Yorumları Göster

 • Saim bey, İyi akşamlar
  Anlaşmalı boşanma davasında davacı tarafın görüntülü katılımı mümkünmüdür ve öncesinde başvuru yapılması gerekiyor mu?
  Şimdiden çok teşekkürler.

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

  • Merhaba, hukuk mahkemelerinde(anlaşmalı boşanma da bu başlığa dahil) segbis uygulaması yer almamaktadır. Boşanma davasına görüntülü olarak katılmanız mümkün değildir.

   Cevap vermekten vazgeç

   Bir yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

 • Merhabalar velayet davası baska bır sehırde bu nedenle korono da goz onune alınarak uzaktan katılım yapılabilir mi

  Cevap vermekten vazgeç

  Bir yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.