Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Savcılığa Tekid Dilekçesi

Savcılığa Tekid Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

SORUŞTURMA NO          :

TALEPTE BULUNAN        :

ŞİKAYETÇİ         

VEKİLLERİ                            :

ŞÜPHELİLER       :

KONU                   : Yankesicilik ve Dolandırıcılık Asayiş Şube Müdürlüğü’ne müzekkere yazılması talebi hakkında

AÇIKLAMALAR  :

X tarihinde şüpheliler hakkında tarafımızca  suç duyurusunda bulunulmuştur. Dosyanın bulunduğu savcılık kaleminden edinilen bilgiye göre şüphelilerin ifadesinin alınması için dosyanın bulunduğu Savcılık Hazırlık Bürosu’nca Yankesicilik ve Dolandırıcılık Asayiş Şube Müdürlüğü’ne müzekkere yazılmış ve fakat bu müzekkereye henüz bir cevap verilmemiştir.

Şikayetin üzerinden 4 aya yakın bir süre geçmiş olmasına rağmen soruşturmanın ilerlemesi için en önemli adım olan şüphelilerin ifadesi dahi alınamamıştır. Etkili bir soruşturma yapılmaması durumunda müvekkilim hak kaybına uğramaya devam edecektir. Bunun önüne geçilmesi için Yankesicilik ve Dolandırıcılık Asayiş Şube Müdürlüğü’ne  şüphelilerin ifadesinin alınması için  tekiden müzekkere yazılması talebinde bulunma zorunluluğu tarafımızca gerekli görülmüştür.

HUKUKİ SEBEPLER                  : CMK- TCK ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM             : Yukarıda açıklanan sebeple şüphelilerin ifadesinin alınabilmesi için Yankesicilik ve Dolandırıcılık Asayiş Şube Müdürlüğü’ne  müzekkere yazılmasına karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. tarih

                            Talepte Bulunan  Şikayetçi Vekilleri

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2020 17:36

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.