Sahte Çek Düzenlemek Suçu Şikayet Dilekçesi

Sahte Çek Düzenlemek Suçu Şikayet Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

Şikayetçi                    :

Vekili                         :

Suç                             : Resmi belgede sahtecilik

Açıklamalar              :

Şüpheli tarafından müvekkilim aleyhine, ek-1’de fotokopisini sunduğumuz X keşide tarihli X TL’lik çek, müvekkilimiz tarafından keşide edilmemiştir. Müvekkilimin çekte bahsi geçen X Ltd. Şti ile hiçbir ticari bağı ve ilişkisi bulunmamaktadır. Daha sonra X Tanıtım Paz. Org. Hizm. San. Ve Tic. Ltd. Şti. ‘ ye ciro edilen çek, X tarafından tahsil amacıyla bankaya sunulduğunda ilgili çekin sahte olduğu ortaya çıkmıştır. Çekin orjinalini ek-2’de sunuyoruz. Müvekkilim tarafından düzenlenen orjinal çek no(X) ve seri numaralı, keşide edilen çek X Beton İnş. Malz. Ür. San. Tic. A.Ş. adınadır.

Müvekkilimizin düzenlediği çekler belli kişilerin eline geçmiş olacak ki benzer olay tekrar vuku bulmuştur. Düzenlenen çekin her ayrıntısına kadar aynısı kopyalanmış ve piyasaya sürülmüştür. Şöyle ki;

Ekte sunulan X keşide tarihli X meblağlı çek no’su X olan X Gıda X emrine düzenlenen çek’de müvekkilim tarafından keşide edilmemiştir. Müvekkilim ilgili firmayı tanımamaktadır. Seri numarası, çek numarasına kadar kopyası yapılan bu çekin orjinal hali ek-4’de sunduğumuz gene X Beton İnş. Malz. Ür. Sann. Tic. A.Ş. adına keşide edilmiştir.

Yukarıda izah ettiğimiz üzere, şüphelilerin bulunarak cezalandırılması için sayın savcılığınıza başvurma zorunluluğu doğmuştur.

Deliller                       :

Suça konu X keşide tarihli X numaralı çek,

Suça konu X keşide tarihli X numaralı çek,

TCK’nın 204. Ve 210. Maddeleri, bilirkişi incelenesi ve her türlü yasal delil

Talep ve Sonuç                 :

Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle ilgili kişilerin yakalanarak eylemlerine uyan yasa maddeleri uyarınca cezalandırılması için gerekli kovuşturmanın yapılarak, sanıklar hakkında kamu davasının açılmasını mücekkilim adına saygıyla arz ve talep ederim.

ŞİKAYETÇİ VEKİLİ

EK-1 – X SAHTE ÇEK fotokopisi

EK-2  – X emrine düzenlenen orjinal çek fotokopisi

EK-3 – X SAHTE ÇEK fotokopisi

EK-4 – X emrine düzenlenen orjinal çek fotokopisi

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2020 17:25

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.