Sadakatsizlik(Gizli Hat – Karşı Cinsle Mesajlar) Nedeniyle Boşanma Dava Dilekçesi

May 18, 2020 | Boşanma Davası Dilekçeleri

Sadakatsizlik(Gizli Hat – Karşı Cinsle Mesajlar) Nedeniyle Boşanma Dava Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ ( )  AİLE MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

DAVACI               :

VEKİLİ                  

DAVALI                :

KONU                   : Evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeni ile tarafların boşanmalarına karar       verilmesi istemidir

AÇIKLAMALAR  :

Müvekkil ile davalı X tarihinde evlenmişlerdir. Bu evliliklerinden X doğumlu X ve X doğumlu Y isminde iki çocukları bulunmaktadır. Y reşit olup X İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde okumaktadır. X 14 yaşında olup lise birinci sınıf öğrencisidir. Çocuklar müvekkilimin yanında kalmaktadır.

Tarafların X yıllık evlilikleri karşılıklı saygı, sevgi ve güven içerisinde devam etmiştir. Çocukları ile mutlu, orta halli bir aile hayatları olmuştur. Ancak müvekkil davalının başka biriyle ilişkisi olduğunu öğrenmiş, bunun üzerine de davalı evini terk etmiştir. Taraflar halen ayrı yaşamaktadırlar.

Davalı kendisine ait dizüstü bilgisayar ile internet ortamında oyun oynamakta ve sohbet etmektedir. Ancak son zamanlarda internette uzun süre vakit geçirmeye başlamıştır. Cep telefonunu ailece birlikte oldukları ortamda sessize almaya, kendi odasında gizli konuşmaya başlamış, müvekkil sorduğunda ise bayan arkadaşımla onun özelini konuşuyorum gibi mazeretler ileri sürmüştür. Bu telefon görüşmeleri ile birlikte yürüyüşe gittiğini söyleyerek akşamları evden çıkmaya başlamıştır.

Müvekkil davalının son zamanlardaki davranışlarından şüphelendiğinden eşinin cep telefonunu kontrol etmiş ve 05… numaralı telefondan eşine gönderilmiş mesajlar görmüştür. Mesajların bir tanesinde “sultanım bu numarayı kaydet aşkım seni çok seviyorum bi tanem” yazılıdır. Başka bir mesajda “böyle yapmaya devam et sen yemin ederim bittin. Hiç mi çıkmayacan evden Seni aradığımda evinin önündeydim. Seni bi daha aradığımda camdan bak”

Davalının kullandığı 05… numaralı bir telefon hattı vardır. Müvekkil evde bir hazır kart bulmuş, karttaki numarayı araştırdığında eşinin gizlice kendi adına bir hazır kart aldığını tespit etmiştir. Davalı eşinin bilgisi dışında daha rahat görüşebilmek için 05… numaralı bir hat almıştır. Bunları öğrenen müvekkil eşine telefon ederek ederek “bu telefonları ve mesajları akşam konuşacağız.” demiştir. Bunun üzerine davalı o gün evi terk ederek gitmiştir. Daha sonra müvekkilimi arayarak boşanma davası açacağını söylemiştir. Bu konuşmayı çocuklar da duymuştur. Davalı X tarihinden beri eve gelmemiştir.

Sadakat ve güven evlilik birliğinin temelidir. Davalının tutum ve davranışları sonucu evlilik birliği, devamı, eşlerden beklenmeyecek derecede temelden sarsılmış, eş ve çocuklar için korumaya değer bir yarar kalmamıştır. Davalı, ailenin bu hale gelmesinde en temel esas olan sadakat kuralını ihlal etmesi ve evli iken başka biriyle birlikte olması nedeni ile tamamen kusurludur. Ailenin yıkılmasına sebebiyet vermiştir. Tarafların bir araya gelmeleri artık mümkün değildir. Bu nedenle tarafların boşanmalarına karar verilmesini talep ediyoruz.

Bir eş olarak kişilik haklarına en ağır şekilde saldırılan, menfaatleri haleldar olan, yuvası yıkılan, iki çocuğu ile büyük üzüntü ve utanç yaşayan müvekkil için X TL manevi tazminat ödenmesine karar verilmesini talep etmekteyiz.

Müşterek çocukları olan ve halen müvekkilin yanında kalan X’in velayetinin, çocuğun da dinlenmesi suretiyle davacı babaya verilmesini talep etmekteyiz.

SÜBUT DELİLLER    : Nüfus kaydı, tanık beyanları, davalıya ait 05… ve 05… numaralı telefonların son altı aylık görüşme kayıtları ve bu telefonlardan giden ve bu telefona gelen mesaj kayıtları ve sair deliller.

HUKUKİ SEBEPLER : MK, HMK ve sair ilgili mevzuat

SONUÇ VE İSTEM   : Arz ve izah edilen nedenlerle evlilik birliğinin temelden sarsılmış olması nedeniyle tarafların boşanmalarına, müşterek çocukları X’in velayetinin davacı babaya verilmesine, kişilik hakları en ağır şekilde saldırıya uğrayan müvekkile 20.000,00 TL manevi tazminat ödenmesine, mahkeme masrafları ile vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla bilvekale arz ve talep ederim. tarih

                                                                                                                              Davacı Vekili

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.