Revizyon İmar Planının Düzeltilmesi İstemi Dava Dilekçesi

Eki 19, 2018 | DİLEKÇELER

Revizyon İmar Planının Düzeltilmesi İstemi Dava Dilekçesi


……………….. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANLIĞINA                      

TALEP EDEN : ……..

 

 

 

KONUSU : ………… ili ………….. ilçesi ………t köyü …. pafta ……. parsellerinin emsalinin 0.9 yoğunluklu olarak düzeltilmesi talebinden ibarettir.
BAŞVURU TARİHİ :  
AÇIKLAMALAR :  
       

…….. ili ………… ilçesi …………. köyü ……. pafta …….. parselinin müşterek malikiyim. ……………. tarihinde tapularıma ilişkin imar durumunu incelediğimde 1/25000 ölçekli nazım imar planında taşınmazın bulunduğu alan E=0.9 yoğunluklu olarak öngörüldüğü ancak 1/5000 ölçekli imar planında ise E=0.6 yoğunluklu olarak planlandığı bu durumun aleyhime sonuç doğuracağı 1/5000 ölçekli planın 1/25000’e aykırı olamayacağı düzenlemeleri sebebiyle 1/5000’lik revizyon imar planının düzeltilmesini isteme zarureti hasıl olmuştur.

 

Her türlü planın nazım imar planına uygun olması amir hüküm ve zorunluluk olduğundan aksi uygulamalar yerinde olmayıp, düzeltilmemesi Türk Ceza Kanunu açısından görevi ihmal ve kötüye kullanma suçunun unsurlarını oluşturmaktadır.

 

Bölgenin hızlı bir şekilde şehirleşmesi sebebiyle arsamın bulunduğu alandaki 1/5000 ölçekli revizyon imar planının 1/25000 ölçekli nazım imar planına uygun hale getirilerek emsalin 0.9 yoğunluklu olarak düzeltilmesini saygılarımla talep ederim.                                                                                     ……………………

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.