Resmi Olmayan Evlilikteki Eşyaların İadesi İstemi Dava Dilekçesi

Eki 19, 2018 | DİLEKÇELER

Resmi Olmayan Evlilikteki Eşyaların İadesi İstemi Dava Dilekçesi


………… ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ SAYIN HÂKİMLİĞİ’NE

                                                          

DAVACI                                   :……………………………………

                                              

VEKİLİ                                      : Avukat Saim İNCEKAŞ- Turhan Cemal Beriker Bulvarı, Ziya Algan İş Merkezi No:9 K:5 D:41, 01010 Seyhan/ADANA

DAVALILAR                            :…………………………………….

 1. KONUSU             :Resmi olmayan evlilikten kaynaklanan, çeyiz eşyalarının bedellerine ilişkin HARCA ESAS DEĞER              :……………… (Fazlaya ilişkin haklarımız saklıdır)

   

  AÇIKLAMALAR                       :

  1. Müvekkilim ile davalı 2012 yılı Mart Ayı sonlarında resmi olmayan bir şekilde halk arasında imam nikâhı denilen nikâhla evlenmişlerdir.
  1. Taraflar yukarıda izah edilen bu evlilik gerçekleşirken aralarında bir de çeyiz sözleşmesi düzenlemişler, dava dilekçemizin ekinde mevcut bu sözleşmeyle müvekkile ait ziynet eşyaları ve bir kısım ev eşyası niteliğinde eşyalar bu sözleşmeye dercedilmiştir.
  1. Ancak bu evlilik çok kısa sürmüş, müvekkili ile davalı arasındaki geçimsizlikten dolayı 2012 yılı Mayıs Ayının başlarında eşler ayrılmışlar, müvekkil
  2. Sözleşmede belirtilen eşyalar halen davalı uhdesindedir.
  1. Sonuç olarak dilekçemize ekli listede belirtilen eşyaların varsa HUKUKİ SEBEPLER                 :4721 sayılı Medeni Kanun, 6111 sayılı Türk Borçlar Kanunu ve 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun ilgili maddeleri ve sair mevzuat hükümleri.

   DELİLLER                                :Çeyiz sözleşmesi, tanık, bilirkişi, yemin ve karşı delil sunma hakkımız saklı kalmak kaydıyla ileri sürülebilmesi olanaklı her türlü yasal delil.

   İSTEM SONUCU                     :Yukarıda Ek        :Eşya Listesi                                                                                       Davacı Vekili

   Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.