TC Resmi Gazete 24.11.2022 Tarihli Değişiklikler

Not: Bu sayfadaki içerikler resmi gazetede yer aldığı gibi aynen paylaşılmıştır. Vurgulama haricinde değişiklik yapılmamıştır.

24.11.2022 Tarihli Resmi Gazete Değişiklikleri

24 Kasım 2022 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazetesi’nde yer alan kararlar ve kanun değişikliklerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Resmi gazetenin bu sayısında Milletlerarası andlaşma, Cumhurbaşkanı kararı, yönetmelik, tebliğler, yargı ilanları, artırma-eksiltme-ihale ilanları, çeşitli ilanlar, merkez bankası kur ve iç borçlanma günlük değerleri yayımlanmıştır.

1) Milletlerarası Andlaşma

  • Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında 14 Nisan 2022 Tarihinde İmzalanan İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması – Ek Anlaşmanın Onaylanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 6416)

2) Cumhurbaşkanı Kararı

  • 4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa Ekli (II) Sayılı Listede Yer Alan Bazı Malların Özel Tüketim Vergisi Oranlarına Esas Özel Tüketim Vergisi Matrahlarının Yeniden Tespiti Hakkında Karar (Karar Sayısı: 6417)

3) Yönetmelik

4) Tebliğler

  • Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 542)
  • Patates Siğili Görülen Alanlar ile Güvenlik Kuşağında Uygulanacak Desteğe İlişkin Tebliğde (Tebliğ No: 2022/32) Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (No: 2022/41)
  • İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliğ (No: 2022/33)

5) Yargı İlanları

  • Yargı ilânlarını ilanlarını detaylı incelemek için tıklayınız.

6) Artırma, Eksiltme ve İhale İlanları

  • Artırma, eksiltme ve ihale ilânlarını ilanlarını detaylı incelemek için tıklayınız.

7) Çeşitli İlanlar

  • Yayımlanan diğer çeşitli ilanları detaylı incelemek için tıklayınız.

8) Merkez Bankası Döviz Kurları ve İç Borçlanma Günlük Değerleri

  • Merkez bankasının döviz kurları ve iç borçlanma günlük değerlerini detaylı incelemek için tıklayınız.

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir