Resmi Evrakta Sahtecilik Şikayet Dilekçesi

Resmi Evrakta Sahtecilik Şikayet Dilekçesi


ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

MÜŞTEKİ  :   Apartman Yöneticiliği

VEKİLİ : Av.  

ŞÜPHELİ :  

SUÇ  : Resmi Evrakta Sahtecilik Kamu Kurumunu  Çıkar Sağlama Amaçlı Dolandırmak

SUÇ TARİHİ   : 22/02/2017

AÇIKLAMALAR :

1-) Yukarıda ismi geçen şahıs halen müvekkilem olan x’in maliki ve yöneticisi bulunduğu Tunalı Hilmi Cad. No:73  adresindeki apartmanda 4 nolu meskeni mal sahibi x’dan kiralayarak Konfeksiyon Satış mağazası açmış mecurun mesken olması ve kat maliklerinin muvafakat vermemesi nedeniyle, Apartmanın orijinal karar defterinin haricinde, Ankara 38 Noterliğinden  04-04-2005 onay ve 09840 yevmiye numarası ile kat maliklerinin bilgisi ve iradesi dışında bir defter  tastik ettirilmiş  bu defter üzerinde haricen yazılmış imzalarının tamamı bir bakışta anlaşılamayacak kadar  estetik atılmış kendisi ve mal sahibi x lehine sonuç doğuracak  muvafakatname şeklindeki düzmece bir  kararı alonj yaparak defterin 2 numaralı sahifesine yapıştırmıştır.

2-) Daha sonra bu defteri  12/02/2010 tarihinde Ankara 56. Noterliğinden 3424 yevmiye numarası ile aslının aynıdır şeklinde tastik ettirip, 22/02/2010 tarihinde bu onaylı sureti Çankaya Belediyesi Ruhsat Şube Müdürlüğüne vererek işyeri açma ve çalışma ruhsatı çıkartmıştır.

3-) Yaptığımız araştırmada her iki noterde defteri tastik ve onaya getiren şahısların kimlik tesbitlerinin yapılmasının unutulduğundan bahisle afaki cevaplar vermişlerdir. Oysa ki; Noterlik mevzuatına göre apartman karar defterlerinin tastik edilebilmesi için tastike getirenin muhakkak kat maliklerinden birinin olması ve bunu tevsik etmesi şartı vardır.Bu konuda noterlerin dahli olup olmadığının res-en araştırılmasını ayrıca talep etmekteyiz.

HUKUKİ NEDENLER : 204/3- 212 ve eylemine uyan ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER : Tanıklar ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM  : Yukarıda açıklanan nedenlerle şüphelinin resmi evrakta bilerek ve isteyerek yaptığı sahtecilik ile bunu kullanarak resmi makamları dolandırmak suçundan hakkında kamu davası açılmasını müvekkilem adına bilvekale talep ederim …/ …/

 EK: Vekâletname-Sahte defter fotokopisi                                                                                                                                                                                                                                                Müşteki Vekili

         Orijinal defter fotokopisi                                                                                                                                                                                                                                                                                           Av.           

 

 

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.