Park Yasağı Cezasına İtiraz Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ SULH CEZA HAKİMLİĞİ’NE

 

İTİRAZ EDEN                     :

                                                

İTİRAZA KONU TUTANAĞIN

TANZİM TARİHİ               :

 

TEBLİĞ TARİHİ                :

 

İTİRAZ KONUSU               : ….. Trafik Denetleme Büro Amirliği ‘nin … tarih, …… seri-sıra no’lu idari para cezası tutanağında yazılı para cezasının iptali hakkında.

AÇIKLAMALAR                :

Şahsımın mülkiyetinde bulunan ancak ceza tanzim edilen gün ve saatte sevk ve idaremde olmayan …… plakalı araç hakkında, …….. Karayolu üzerinde …….Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından “yasak park” gerekçesiyle söz konusu tutanak düzenlenmiş ve bu tutanak tarafıma tebliğ edilmiştir.

Ceza tutanağında bildirilen araç tarafıma ait olmakla birlikte; belirtilen gün ve saatte şehir dışında olmam ve aracımın, yukarıda ikametgah adresi olarak bildirdiğim …………. adresinde park halinde bulunması sebebi ile ……Trafik Denetleme Büro Amirliğine kayıtlı tutanakta isimleri, ……ve ……sicil numaralı olmak üzere numaraları yazılı memurlar tarafından haksız ve hukuka aykırı olarak ceza tanzim edilmiştir. İstenilmesi halinde site güvenliği tarafından, aracımın site içerisinde bulunduğuna dair görüntüler sayın hakimliğinize sunulacaktır.

Kaldı ki ceza tutanağında araç cinsi “………..” olarak belirtilmiş olup ekte sunmuş olduğum ruhsattan da anlaşılacağı üzere ………. plakalı aracımın cinsi “……….”dir. Kaldı ki ceza tutanağında aracın fotoğraflarının olduğu belirtilmekte olup dosya incelendiğinde araçların birbiri ile uyuşmadığı ortaya çıkacaktır.

Tebliğ edilen idari para cezası ve yukarıdaki açıklamalarımız sonrasında,  tarafıma ait plakanın, ya ceza tutanağına sehven yazıldığı ya da başka bir araçta sahte plaka kullanılmak suretiyle korsan olarak trafiğe çıkarıldığı endişesi hasıl olmuştur. Bu hususta da tarafımızca emniyetin ilgili birimlerine gerekli bildirim yapılacaktır.

Açıklanan nedenlerle ceza tarih ve saatinde tutanakta yer alan adreste bulunmayan  araca tahakkuk ettirilen idari para cezasının iptali gerekmektedir.

SONUÇ VE TALEP : Yukarıda arz ve izah etmeye çalışılan nedenlerle, itirazımın kabulü ile yasalara aykırı olarak düzenlenen …. tarih, …….. seri-sıra no’lu idari para cezasının iptaline karar verilmesini saygı ile talep ederim.

 

                                                                                                    İtiraz Eden

                                                                               

 

EK:   

  1. ……… tarih, ………. seri-sıra no’lu idari para cezası tutanağı aslı
  2. Ruhsat kayıtları
Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.