Özel Avukat Maaşları Ne Kadardır?

Avukatların maaşı ne kadardır? Avukatlar ne kadar kazanır?

Avukatlar belirli bir maaş alıyorlar mı? Avukatların aldığı maaş ne kadardır? özel sektörde çalışan avukatlar ne kadar maaş alır?  Stajyer Avukat maaş alır mı? 2018 yılı için güncel Avukat maaşlarını makalemizde inceleyeceğiz.

Avukatlık bir hak arama ve adaleti yerine getirme mesleğidir. Avukat olabilmek için üniversite sınavını kazanarak 4 yıllık bir hukuk fakültesi mezunu olmanız gerekmektedir. üniversite mezuniyeti sonrasında ise zorunlu yasal stajınızı yaparak avukatlık mesleğinde ilk adımınızı atarsınız. Avukatlık mesleği zor ve emek isteyen süreçler gerektirir.   Peki bu süre sonunda avukat olarak kazanacağınız ücret veya avukat maaşınız ne kadardır?

            özel avukat maaşları 2018

Özel Avukat Maaşları  Ne Kadardır? (2020)

Avukatlar kamu veya Özel sektörde çalışmalarına göre iki grupta incelenmelidir. bir avukat kamuda yani devlete bağlı olarak çalışabileceği gibi özel avukatlık yaparak kendi  kazancına yön verebilir. Bu nedenle avukatların aldıkları maaşlar çok değişkenlik gösterebilir. ancak Kamuda çalışan avukatların maaşı sabittir. 2018 yılı itibariyle Kamuda çalışan bir avukat Ortalama olarak  ayda 4000 TL kazanmaktadır.

Özel Avukat maaşlarını ele alırsak bu durumda çok büyük bir yelpazeden  bahsediyor oluruz. Ticaret hayatında bazı işletmeler aylık milyon dolar kazanırken bazıları ise iflas eşiğinde olmaktadır. özel avukatlık yani avukatlıkta aynı  bu şekildedir. özel avukat maaşı avukatın çalıştığı sektöre göre değişkenlik gösterir.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 18:42

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.