Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Ortak Konutun Belirlenmesi Davası Dilekçe Örneği

Ortak Konutun Belirlenmesi Davası Dilekçe Örneği

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

 

DAVACI:

VEKİLİ:

DAVALI:

[wpdiscuz-feedback id=”11emy4owq2″ question=”Aile konutunun belirlenmesi için açıp neticelendirdiğiniz davalar hakkında dikkat edilmesi gerekenleri paylaşabilirsiniz” opened=”0″]DAVA KONUSU: Ortak Konutun Belirlenmesi Davası[/wpdiscuz-feedback]

 

DAVANIN DAYANDIĞI

VAKIALAR:

  • Davalı ile X tarihinde evlendik. Bu evliliğimizden X doğumlu X ile X doğumlu X adlı iki çocuğumuz dünyaya gelmiştir. (Ekli belge: 1)
  • Hayat ortaklığı kabul edilen evliliklerin ortaklık alanlanndan biri de ortak konuttur. Taraflar davalının görev yeri değişikliği sebebiyle artık X da oturacaklardır. Davacı, kendi ailesi X’de yaşadığı için ortak konutun X’de belirlenmesini isterken davalı, X’a yakın diye X’da oturmak istemektedir. (Ekli belge: 2)
  • Eşlerin oturacakları konutu birlikte seçmeleri asıl ise de ortak konutun yeri konusunda taraflar anlaşamadığı için hâkimin müdahalesini isteme zorunluluğu doğmuştur. (Getirtilecek belge: 1)

DELİLLER                      : Nüfus aile kayıt tablosu, tanık anlatımı, ekonomik ve sosyal durum araştırması.

HUKUKİ SEBEPLER : 4787 sayılı Aile Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yargılama Usullerine Dair Kanun m. 4, TMK m. 186 f. I.

TALEP SONUCU             : Yukarıda açıkladığımız sebeplerle davanın kabulü ile ortak konutun belirlenmesine müdahale edilmesini saygı ile arz ve talep ederim. tarih

Davacı Vekili
Av.

EKLİ BELGELER:

  • Nüfus aile kayıt tablosu
  • Tanık listesi
  • Vekaletname

GETİRTİLECEK BELGELER:

  • Taraflara ilişkin ekonomik ve sosyal durum araştırması
Ortak Konutun Belirlenmesi Davası Dilekçe Örneği

Son düzenleme tarihi 9 Ağustos 2020 08:28

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.