Ortak Konuttan Yararlanma Dava Dilekçesi

Ortak Konuttan Yararlanma Dava Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

DAVACI:

VEKİLİ:

DAVALI:

DAVA KONUSU             :    Ortak Konuttan Yararlanma Davası

DAVANIN DAYANDIĞI

VAKIALAR                       :

  • Davalı eşim ile X tarihinde evlendik. Bu evliliğimizden X doğumlu X ile X doğumlu X adlı iki çocuğumuz
    dünyaya gelmiştir.
  • Davalının başka bir kadınla yaşamaya başlaması üzerine yaklaşık iki aydır ayrı yaşamaktayız. Bütün uyarılarımıza rağmen davalı eş bu kadından vazgeçmeyeceğini ifade etmiştir.
  • Ortak hayatın davalının başka bir kadınla yaşamaya başlaması sebebiyle olanaksız hâle gelmesi ve davacının ekonomik durumundaki yetersizlik sebebiyle ortak konuttan davacının yararlanması için (TMK md 197 f. II) dava açma zorunluluğu doğmuş bulunmaktadır.

DELİLLER                      : Nüfus aile kayıt tablosu, tanık anlatımı, ekonomik ve sosyal durum araştırması.

HUKUKİ SEBEPLER : 4787 sayılı Aile Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yargılama Usullerine Dair Kanun m. 4, TMK m. 197 f. II.

TALEP SONUCU            : Yukarıda açıkladığımız sebeplerle davanın kabulü ile karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. tarih

Davacı Vekili
Av.

EKLİ BELGELER        :

  • Nüfus aile kayıt tablosu
  • Tanık listesi
  • Vekaletname

Son düzenleme tarihi 28 Nisan 2020 18:04

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.