Öncelikle İşçi Alacağı mı Yoksa Hizmet Tespiti Mi Açmalıyım?

Haz 26, 2020 | İş Hukuku

Müvekkil 2 Yıl Çalışmış Ancak 9 Ay Sigortası Yatmış, şu anda ise işten çıkarılmış durumda. Öncelikle İşçi Alacağı mı Yoksa Hizmet Tespiti Mi Açmalıyım?

Her iki davayı da aynı anda açmanızı öneririm üstad. Bu durumda öncelikle hizmet tespiti davası görülür, işçi alacağı davası ise bekletici mesele yapılır. Y. 9. HD. 2008/33883 E. 2009/1887 K. no’lu kararı incelemenizde fayda var, ben bu yönde sonuçlandırdım.

Hizmet tespit davası bekletici mesele yapılır, @yargicing isimli meslektaşımın yorumuna katılıyorum. Paylaştığı yargıtay kararını inceledim. Bu kararda hizmet tespiti davasını dahi beklemeden işçi alacağı davasını sonuçlandırıyor yerel mahkeme.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.