Öncelikle İşçi Alacağı mı Yoksa Hizmet Tespiti Mi Açmalıyım?

Müvekkil 2 Yıl Çalışmış Ancak 9 Ay Sigortası Yatmış, şu anda ise işten çıkarılmış durumda. Öncelikle İşçi Alacağı mı Yoksa Hizmet Tespiti Mi Açmalıyım?

Her iki davayı da aynı anda açmanızı öneririm üstad. Bu durumda öncelikle hizmet tespiti davası görülür, işçi alacağı davası ise bekletici mesele yapılır. Y. 9. HD. 2008/33883 E. 2009/1887 K. no’lu kararı incelemenizde fayda var, ben bu yönde sonuçlandırdım.

Hizmet tespit davası bekletici mesele yapılır, @yargicing isimli meslektaşımın yorumuna katılıyorum. Paylaştığı yargıtay kararını inceledim. Bu kararda hizmet tespiti davasını dahi beklemeden işçi alacağı davasını sonuçlandırıyor yerel mahkeme.

Son düzenleme tarihi 26 Haziran 2020 20:43

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.