Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Ölümün Tespiti Dilekçe Örneği

ADANA NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ’ NE

                                         

İSTEMDE BULUNAN       :

TC KİMLİK NUMARASI :

ADRES                                 :

VEKİLİ                                 : Av. Saim İNCEKAŞ

ADRES                                 :

KONU                                   : Ölümün ve Ölüm Tarihinin Tespiti istemini içerir.

AÇIKLAMALAR                :

1-) Müvekkilem ………. ın annesi ………ın, nüfus kayıtlarında ölümü görünmemekle birlikte nüfus aile tablosunun, olaylar ve tarihleri yazılan bölümde ölüm tarihinin yazacağı yerde ‘’Ölüm araştırması ‘’ yazmakta, müvekkilin annesinin öldüğü ve ölmüş olduğu tarih yazmamaktadır.

2-) Muris ……, 1971 yılında vefat etmiş olmakla birlikte, … İli……. Mahallesi mezarlığına defnedilmiştir.( EK- Mezarına ilişkin fotoğraf)

3-) Tüm bu gelişmeler ışığında müvekkilemiz ……. ın annesi ………. ın ölümünün tespiti ve nüfus kayıtlarının düzeltilmesi için mahkemenize başvurulması zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER       : 5490 S. K. m. 33, 35, 36, 4721 S. K. m. 30, 43, 6100 S. K. 382-388, Nüfus Hizmetleri Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik m. 60, 69. Ve ilgili yasal mevzuat

HUKUKİ DELİLLER        : Aile nüfus kaydı örneği, Tanık anlatımları ve her türlü yasal delil

SONUÇ VE İSTEM             : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle müvekkilimin murisi …………….. ‘ ın ölümünün tespitine ve nüfus kayıtlarının düzeltilmesine karar verilmesini müvekkillerimiz adına saygıyla talep ederim.

EKLER         :

Aile nüfus kaydı örneği,

Mezara ilişkin fotoğraf

Vekaletname örneği.

İstemde Bulunanlar Vekili

Av.

Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi Avukat Saim İNCEKAŞ

Son düzenleme tarihi 17 Ocak 2020 23:23

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.