Ölümlü Trafik Kazası Sigorta Şirketine Başvuru Dilekçesi

May 16, 2019 | Tazminat Davası Avukatlığı

11.04.2019

MAPFRE SİGORTA ANONİM ŞİRKETİ’NE

TALEPTE BULUNANLAR       :

VEKİLLLERİ                            :

AÇIKLAMALAR                      :

Dilekçemiz ekinde sunulu vekaletname suretinden anlaşılacağı üzere talepte bulunan …’ın  avukatlığını üstlenmiş bulunmaktayız. Ekte sunulu veraset ilamından görüleceği üzere müvekkillerimiz maktul …ın  mirasçılarıdır.(eşi ve çocuklarıdır.)

… ili … İlçesi … Mahallesinde … günü ………………….. isimli şahıs … İlçesinden … Mahallesi istikametine … plakalı otomobili ile seyir halindeyken karşı istikametten gelen … plakalı kamyonet sürücüsü … isimli şahsın kamyonetinin arka tarafının sol yanında bulunan ve kamyonetin parçası olan korumalığın/saç demirin yerinden çıkarak yola doğru sarkması ve savrulması neticesinde o esnada geçen söz konusu otomobilin camını patlatıp içine girerek … boynunu kesmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Bu kaza sebebiyle … olay yerinde hayatını kaybetmiştir.

Olay yerine ambulans polisi memurları intikal etmiş ve kaza tespit tutanağı tutulmuştur. Kaza tespit tutanağında da … plakalı araç sürücüsü …’nin Karayolları Trafik Kanunu gereği asli ve tam kusurlu olduğu, …’ın ise kusursuz olduğu tespit edilmiştir.(Kaza tespit tutanağı sureti dilekçemiz ekindedir.)

… öldüğünde 24 yaşında olup evli ve üç çocuk babasıdır. Vefatı sebebiyle geriye 27 yaşındaki eşi …, 4 yaşındaki oğlu …, 2 yaşındaki oğlu … ve 3 aylık bebeği … mirasçı olarak kalmışlardır.

…nın  ortalama aylık kazancı net 1.900-TL civarındaydı. … 29 yaşında bir genç olması nedeniyle kaza tarihinden kısa bir süre önce iş hayatına atılıp çalışmaya başlamıştır. … bir tekstil fabrikasında SSK’lı olarak çalışmış ve vefatından 3-4 ay kadar önce bu iş yerinden ayrılmıştı. Ailesinin geçimi için Köyünde tarım/çiftçilik ve hayvancılık işlerinde de SGK kaydı olmaksızın çalışmaktaydı.(Bu sebeple tarafınızca istenmesi öngörülen son üç aylık ücret belgesi veya bir meslek belgesi elimizde yoktur.)

Yüzde yüz kusurlu olan … plakalı araç kaza tarihinde sigorta şirketiniz tarafından zorunlu mali mesuliyet sigortası ile sigortalıdır. … plakalı aracın ZMMS sigortasının yapıldığı acente kodu … olup poliçe numarası …’dir. Ölen …’ın Desteğinden yoksun kalan müvekkillerin maddi zararlarını karşılama sorumluluğunuz doğmuştur. Tüm bu sebeplerle müvekkillerin destekten yoksun kalmaları sebebiyle maddi tazminatlarını karşılamanız için sigorta şirketinize başvuru zorunluluğumuz hasıl olmuştur. Müvekkillerin mağduriyetinin artmaması için İşbu talebimize ivedi şekilde yazılı olarak cevap vermenizi ve aşağıda banka bilgilerimizi verdiğimiz hesabımıza müvekkillerin destekten yoksun kalma tazminatlarını bir an evvel hesaplayıp yatırmanızı saygıyla arz ve talep ederiz.

Av. Saim İNCEKAŞ

EKLER             :

1)        Vekaletname sureti

2)        Ölümlü trafik kazası tespit tutanağı

3)        Veraset ilamı

4)        Ölüm/defin izni belgesi

5)        Olay yeri inceleme Ölü Muayene Tutanağı

6)        Alkol raporu

7)        Nüfus kayıt örneği

8)        … Cumhuriyet Başsavcılığının … Soruşturma numaralı dosyasının soruşturma evrakları

Avukat Saim İNCEKAŞ – Seyhan/Adana 01010 – Ziya Algan İş Merkezi
av-saimincekas.com

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.