Ölümlü Trafik Kazası Sigorta Şirketine Başvuru Dilekçesi

11.04.2019

MAPFRE SİGORTA ANONİM ŞİRKETİ’NE

TALEPTE BULUNANLAR       :

VEKİLLLERİ                            :

AÇIKLAMALAR                      :

Dilekçemiz ekinde sunulu vekaletname suretinden anlaşılacağı üzere talepte bulunan …’ın  avukatlığını üstlenmiş bulunmaktayız. Ekte sunulu veraset ilamından görüleceği üzere müvekkillerimiz maktul …ın  mirasçılarıdır.(eşi ve çocuklarıdır.)

… ili … İlçesi … Mahallesinde … günü ………………….. isimli şahıs … İlçesinden … Mahallesi istikametine … plakalı otomobili ile seyir halindeyken karşı istikametten gelen … plakalı kamyonet sürücüsü … isimli şahsın kamyonetinin arka tarafının sol yanında bulunan ve kamyonetin parçası olan korumalığın/saç demirin yerinden çıkarak yola doğru sarkması ve savrulması neticesinde o esnada geçen söz konusu otomobilin camını patlatıp içine girerek … boynunu kesmesi sonucu kaza meydana gelmiştir. Bu kaza sebebiyle … olay yerinde hayatını kaybetmiştir.

Olay yerine ambulans polisi memurları intikal etmiş ve kaza tespit tutanağı tutulmuştur. Kaza tespit tutanağında da … plakalı araç sürücüsü …’nin Karayolları Trafik Kanunu gereği asli ve tam kusurlu olduğu, …’ın ise kusursuz olduğu tespit edilmiştir.(Kaza tespit tutanağı sureti dilekçemiz ekindedir.)

… öldüğünde 24 yaşında olup evli ve üç çocuk babasıdır. Vefatı sebebiyle geriye 27 yaşındaki eşi …, 4 yaşındaki oğlu …, 2 yaşındaki oğlu … ve 3 aylık bebeği … mirasçı olarak kalmışlardır.

…nın  ortalama aylık kazancı net 1.900-TL civarındaydı. … 29 yaşında bir genç olması nedeniyle kaza tarihinden kısa bir süre önce iş hayatına atılıp çalışmaya başlamıştır. … bir tekstil fabrikasında SSK’lı olarak çalışmış ve vefatından 3-4 ay kadar önce bu iş yerinden ayrılmıştı. Ailesinin geçimi için Köyünde tarım/çiftçilik ve hayvancılık işlerinde de SGK kaydı olmaksızın çalışmaktaydı.(Bu sebeple tarafınızca istenmesi öngörülen son üç aylık ücret belgesi veya bir meslek belgesi elimizde yoktur.)

Yüzde yüz kusurlu olan … plakalı araç kaza tarihinde sigorta şirketiniz tarafından zorunlu mali mesuliyet sigortası ile sigortalıdır. … plakalı aracın ZMMS sigortasının yapıldığı acente kodu … olup poliçe numarası …’dir. Ölen …’ın Desteğinden yoksun kalan müvekkillerin maddi zararlarını karşılama sorumluluğunuz doğmuştur. Tüm bu sebeplerle müvekkillerin destekten yoksun kalmaları sebebiyle maddi tazminatlarını karşılamanız için sigorta şirketinize başvuru zorunluluğumuz hasıl olmuştur. Müvekkillerin mağduriyetinin artmaması için İşbu talebimize ivedi şekilde yazılı olarak cevap vermenizi ve aşağıda banka bilgilerimizi verdiğimiz hesabımıza müvekkillerin destekten yoksun kalma tazminatlarını bir an evvel hesaplayıp yatırmanızı saygıyla arz ve talep ederiz.

Av. Saim İNCEKAŞ

EKLER             :

1)        Vekaletname sureti

2)        Ölümlü trafik kazası tespit tutanağı

3)        Veraset ilamı

4)        Ölüm/defin izni belgesi

5)        Olay yeri inceleme Ölü Muayene Tutanağı

6)        Alkol raporu

7)        Nüfus kayıt örneği

8)        … Cumhuriyet Başsavcılığının … Soruşturma numaralı dosyasının soruşturma evrakları

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.