Ölüm Tarihinin Tespiti Talebi

Ölüm Tarihinin Tespiti Talebi

ADANA X ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

DAVACI      :

DAVALI      : X Nüfus Müdürlüğü

KONU         : Ölümün ve ölüm tarihinin tespiti talebinden ibarettir.

AÇIKLAMALAR:

1- Annem X’nın Nüfus kayıtlarında ölü olarak görünmesine karşın ölüm tarihi X olarak yazılmıştır. Annem X’nın gerçekte ölüm tarihi X tarihinde X ili X ilçesi X  vefat etmiştir.

2- Ölümünün tespitini istediğimiz muris X tarihinde hastalık neticesinde evde vefat etti. Tanık beyanlarıyla da destekleyeceğimiz durumun tespiti gerekmektedir.

3- Mirasçısı olduğum X’nın ölümünün tespiti ve nüfus kayıtlarının düzeltilmesi için sayın Mahkemeye başvuru zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER : Türk Medeni Kanunu, Nüfus Kanunu ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER : Nüfus kayıtları, trafik kaza tutanağı, hastane kayıtları tanık beyanları, zabıta soruşturması ve diğer yasal deliller.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle Annem olan X’nın ölümünün X olarak tespitine ve nüfus kayıtlarının düzeltilmesine karar verilmesini saygılarımla talep ederim. tarihTANIKLAR:

         DAVACI

Son düzenleme tarihi 15 Mayıs 2020 16:47

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.