Oltalama Yöntemi ile Dolandırıcılık Şikayeti

ADANA … CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ:

ŞİKAYETÇİ VEKİLİ :

ŞÜPHELİLER              1) … ve Diğerleri faili bilinmiyor, 2) … yetkilileri

SUÇ                                : T.C.K ilgili maddeler.

SUÇ TARİHİ                 :

KONU                           :Müvekkilin D A.Ş’deki mobil bankacılık hesabına internet üzerinden izinsiz bir şekilde girilerek 2.420,00-TL nin daha önce … adlı başka bir kişinin hesabına aktarılmıştır. 3.000,00.-TL’si de bankamatik üzerinden çekilmeye çalışılırken müvekkilin durumu fark etmesi üzerine bankayı arayarak hesaplarını kapattırması sonucu 3.000,00.-TL’sinin de dolandırılmasını engellemiştir.

AÇIKLAMALAR    : Müvekkile Hesap numarasına ait bankacılık hesabından 01.09.2020 müvekkilin izni olmadan (Dekontu ekli olarak sunulu) müvekkilin daha önce hiç tanımadığı … adlı şüphelinin hesabına mobil bankacılık üzerinden 2.420,00-TL gönderilmiştir akabinde 3.000,00.-TL de bankamatikten çekilmeye çalışılırken müvekkilin durumu fark etmesi üzerine bankayı arayarak hesaplarını kapattırması sonucu durum engellemiştir. Müvekkil daha sonra … Çarşısı’ndaki k A.Ş ye ait Banka Şubesine gidip bilgi almak istemiş ancak banka görevlileri 2.420,00.-TL nin müvekkilin hesabından adlı birine ait başka banka hesabına aktarıldığı ve bir şey yapılamayacağı durumunu Savcılık kanalıyla çözmesi gerektiği şeklinde cevap almıştır.

Müvekkilin Denizbank A.Ş’deki mobil bankacılık hesabına internet üzerinden izinsiz girilmek suretiyle 2.420,00.-TL si dolandırılmış ve izni olmadan başka banka hesabına aktarılmıştır.  Yeterli teknolojik alt yapıya sahip olmasına rağmen gerekli önlemleri almayan bankanın ve daha sonra da müvekkilin zararını gidermek konusunda hiçbir çabaya girmeyen banka yetkililerinden de sorumluluğu olduğu kanaatinde olmakla beraber banka yetkililerinden de şikayetçiyiz.

Sonuç Ve istem: Mobil bankacılık hesabına izinsiz girilmesi neticesinde 2.420,00 TL’si daha önce hiç tanımadığı adlı şüphelinin hesabına gönderilmesi suretiyle dolandırılan müvekkil adına adlı şüpheliden ve bu dolandırıcılığa sebep olan diğer faillerden ve yeterli teknolojik alt yapıya sahip olmasına rağmen gerekli önlemleri almayan banka yetkililerinden  müvekkil adına  şikayetçiyiz. Kamu adına cezalandırılmalarını talep etmekteyiz. tarih

Ek-1-2  Banka Dekontu, Dekont Özeti                                            

Şikayetçi Vekili

Son düzenleme tarihi 5 Ekim 2020 16:41

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.