Oltalama Yöntemi ile Dolandırıcılık Şikayeti

Eki 5, 2020 | Ceza Hukuku

ADANA … CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ:

ŞİKAYETÇİ VEKİLİ :

ŞÜPHELİLER              1) … ve Diğerleri faili bilinmiyor, 2) … yetkilileri

SUÇ                                : T.C.K ilgili maddeler.

SUÇ TARİHİ                 :

KONU                           :Müvekkilin D A.Ş’deki mobil bankacılık hesabına internet üzerinden izinsiz bir şekilde girilerek 2.420,00-TL nin daha önce … adlı başka bir kişinin hesabına aktarılmıştır. 3.000,00.-TL’si de bankamatik üzerinden çekilmeye çalışılırken müvekkilin durumu fark etmesi üzerine bankayı arayarak hesaplarını kapattırması sonucu 3.000,00.-TL’sinin de dolandırılmasını engellemiştir.

AÇIKLAMALAR    : Müvekkile Hesap numarasına ait bankacılık hesabından 01.09.2020 müvekkilin izni olmadan (Dekontu ekli olarak sunulu) müvekkilin daha önce hiç tanımadığı … adlı şüphelinin hesabına mobil bankacılık üzerinden 2.420,00-TL gönderilmiştir akabinde 3.000,00.-TL de bankamatikten çekilmeye çalışılırken müvekkilin durumu fark etmesi üzerine bankayı arayarak hesaplarını kapattırması sonucu durum engellemiştir. Müvekkil daha sonra … Çarşısı’ndaki k A.Ş ye ait Banka Şubesine gidip bilgi almak istemiş ancak banka görevlileri 2.420,00.-TL nin müvekkilin hesabından adlı birine ait başka banka hesabına aktarıldığı ve bir şey yapılamayacağı durumunu Savcılık kanalıyla çözmesi gerektiği şeklinde cevap almıştır.

Müvekkilin Denizbank A.Ş’deki mobil bankacılık hesabına internet üzerinden izinsiz girilmek suretiyle 2.420,00.-TL si dolandırılmış ve izni olmadan başka banka hesabına aktarılmıştır.  Yeterli teknolojik alt yapıya sahip olmasına rağmen gerekli önlemleri almayan bankanın ve daha sonra da müvekkilin zararını gidermek konusunda hiçbir çabaya girmeyen banka yetkililerinden de sorumluluğu olduğu kanaatinde olmakla beraber banka yetkililerinden de şikayetçiyiz.

Sonuç Ve istem: Mobil bankacılık hesabına izinsiz girilmesi neticesinde 2.420,00 TL’si daha önce hiç tanımadığı adlı şüphelinin hesabına gönderilmesi suretiyle dolandırılan müvekkil adına adlı şüpheliden ve bu dolandırıcılığa sebep olan diğer faillerden ve yeterli teknolojik alt yapıya sahip olmasına rağmen gerekli önlemleri almayan banka yetkililerinden  müvekkil adına  şikayetçiyiz. Kamu adına cezalandırılmalarını talep etmekteyiz. tarih

Ek-1-2  Banka Dekontu, Dekont Özeti                                                 

Şikayetçi Vekili

 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.