Olağanüstü Evlenme İzni(16 Yaş) Talep Dilekçesi

Olağanüstü Evlenme İzni(16 Yaş) Talep Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

İSTEMDE BULUNAN :

İSTEM KONUSU : Yaş küçüklüğü nedeniyle evlenmeye izin istemidir.

AÇIKLAMALAR :

Kızım X on altı yaşını bitirmiştir. Komşumun oğlu X de askerden dönmüş kızımla evlenmek istemiştir.

Kızımın yaşının küçük olması nedeniyle bu evliliğine başlangıçta karşı çıkmış olsak da sonrasında 2 gencin birbirini gerçekten sevdiğini ve evlenme istemlerinin ciddi olduğunu gördük. Kızım X ile X buluşmalarında cinsel münasebette bulunmuş ve hamile kalmıştır. Bu durum aile onurumuzu da zedeleyecek niteliktedir.

Ayrıca geçen hafta komşumun oğlu X atıcı intihar girişiminde bulunmuş ilk defasında başaramamış olsa bile dediğini tekrar yapacak karakterde olduğu için yeniden böyle bir girişimde bulunmasından, başarılı olması halinde de ölümüne sebep olmaktan endişe etmekteyiz.

Yukarıda açıklanan nedenlerle kızım X ile X’i evlendirmek zorundayız.

Kızım X henüz 16 yaşında olduğu evlenmek için olağan olan 17 yaşında olmaması nedeniyle mahkemenize başvurup izin alma zorunluluğu doğmuştur.

DELİLLER : Nüfus kayıtları, tanık ve diğer deliller.

İSTEM SONUCU : Açıklanan nedenlerle gerekli incelemenin yapılarak, on altı yaşını doldurmuş olan kızım X’in evlenmesi için gerekli iznin verilmesini talep ederim.

X’e velayeten babası

Son düzenleme tarihi 4 Mayıs 2020 10:52

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.