Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Oğlun Annesinin Kişisel Verilerini İzinsiz Kaydetmesi Suçu Şikayet Dilekçesi

Oğlun Annesinin Kişisel Verilerini İzinsiz Kaydetmesi Suçu Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

MÜŞTEKİ                    :

TC KİMLİK  NO           :

ŞÜPHELİ                    :

TC KİMLİK  NO           :

ADRESİ                       :

TELEFONU                 :

SUÇ TARİHİ                :

SUÇ YERİ                   :

SUÇUN KONUSU       : Özel hayatın gizliliğini ihlal. Haberleşmenin gizliliğini ihlal.

OLAYLAR                   :

  • İkametgah belgesinden de (Ek 1) anlaşılacağı üzere,şüpheli X ile aynı evde oturmaktayız. Kendisi oğlumdur. X Tarihinde şahsıma ait bilgisayara rıza’m dışında kasten giriş yaparak, aleni olmayan Türkçe ve rusça yazılı dökümanların olduğu klasörlere girerek bunları okumuş ve bir flash belek’e kaydetmiştir.
  • Ayrıca; aynı anlarda, kamuya açık bir görüşme platformu olmayıp, tamamen kişiye özel karşılıklı yazışma sitesi olan g-mail adlı web sitesinde yazılı olarak görüştüğüm, X adlı kişilerle yaptığım yine aleni olmayan yazışmaları okumuş, resimleri görüntülemiş ve bu yazışma ve resimleri flash bellek’e kaydetmiştir.
  • Fiil’i gerçekleştirdikten sonra, “herşeyi kaydettim “ diyerek söze başlamış. Sözkonusu klasörleri okuduğunu belirtmiş, alaycı ve imalı bir şekilde “ Rusçayı da baya ilerletmişsiniz “diyerek,yüzüme karşı bizzat kendisi itiraf etmiştir. Bundan dolayı da,olayın yanlışlıkla değil,kasten yapıldığı tarafımdan anlaşılmıştır.
  • Yine aynı şekilde, g-mail web sitesinde görüştüğüm ve üçüncü bir kişinin bilmesine olanak bulunmayan  kişilerin isimlerini yüzüme karşı açıkça söyleyerek,suçunu itiraf etmiştir. Bunları söylerken de hakaretvari sözler ve davranışlar sergileyerek onurumu kırmıştır.
  • Özel hayatın gizliliği; kişisel faaliyetlerin toplumun diğer bireyleri tarafından bilinmesinin istenmediği noktada başladığı düşünülecek olursa,şüpheli ,gizli yaşam alanıma girerek,başkalarının görmesi mümkün olmayan bir özel yaşam olayını saptama ve kaydetme fiilini işlemiştir.

DELİLLER                    :

1) Şüphelinin bizzat kendi ikrar ve itirafı,

2) Şüphelinin,suçu işlerken kullandığı flash bellek

3) Sair her türlü yasal delil

HUKUKİ   SEBEPLER : TCK Md. 134 , TCK Md. 132  ve Sair Yasal Mevzuat

SONUÇ  VE  TALEP    :  Yukarıda arz ve izah olunan sebeplerle, şüphelinin eylemine uyan suçlardan cezalandırılması için kamu davası açılarak cezalandırılmasını saygılarımla arz ve talep ederim. tarih

Adı Soyadı

EKLERİ

1 –Şüpheli ve müşteki ye ait ikametgah belgeleri.

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2020 14:11

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.