Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Ödenmeyen Senet İçin İhtarname Örneği

İHTARNAME

İHTAR EDEN:

VEKİLİ: Avukat Saim İNCEKAŞ

KARŞI TARAF:

ADRESİ:

İHTARIN KONUSU : X tanzim ve vade tarihli X TL bedelli ÇEKİN faizi ile birlikte en geç 7 (yedi) gün içinde tarafımıza ödenmesi talebimi içerir.

AÇIKLAMALAR :

20.05.2019 tanzim ve vade tarihli 90.000,00 TL bedelli çeki imzalamışsınız.  Ancak vade tarihinden itibaren çek bedeli hiçbir şekilde ödenmemiştir. Bu durum karşısında tarafınızla defalarca görüşülüp ödemelerinizi yapmanız gerektiği belirtilmesine rağmen, hiçbir sonuç alınamamıştır.

İş bu nedenlerle; ödemekle yükümlü olduğunuz X TLyi iş bu ihtarın tebliğinden itibaren en geç 7 (yedi) gün içerisinde tarafımıza ödemeniz; aksi takdirde ödeme tarihinden itibaren işleyecek faizi ile birlikte hakkınızda icra takibi yapılacağı, mahkemeye müracaat edileceği, icra ve mahkeme harçları, masraf ve ücret-i vekâlet ile sair masrafların tarafınıza yükletileceği hususu önemle ihtar olunur. (tarih)

İHTAR EDEN

Son düzenleme tarihi 13 Eylül 2020 18:27

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.