Ödenmemiş Kira Bedelleri İçin İhtarname

Şub 29, 2020 | Kira Hukuku Avukatlığı

Ödenmemiş Kira Bedelleri İçin İhtarname

İHTARNAME

 

İHTAR EDEN :
MUHATAP :
KONU : Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım-Aralık ayı kira bedeli 2000,00-TL’nin ödenmesi, aksi taktirde tahliye davası açılacağı ve alacağın tahsili için yasal yollara başvurulacağının ihtarıdır.

AÇIKLAMALAR :
1- Yukarıda isminiz altında açık adresi yazılı bulunan şahsıma ait taşınmazda kira mukavelesi gereği aylık 400,00.-TL kira bedeli ile kiracı olarak oturmaktasınız.

2- Her ayın birinci günü Bankaya yatırmanız gereken kira bedellerinden Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım-Aralık aylarına ait toplamda  2000,00.-TL  kira bedellerini bugüne kadar yatırmamış bulunmaktasınız.

3- Ağustos-Eylül-Ekim-Kasım-Aralık aylarına ait -toplamda 2000,00-TL kira bedelini ihtarnamenin tebliğinden itibaren 30 (Otuz) gün içinde ödemeniz, ödemediğiniz taktirde Borçlar Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince hakkınızda tahliye davası açılacağı ve alacağın tahsili için yasal yollara başvurulacağınını, yargılama giderlerinin ve doğacak masrafların tarafınıza yükletileceğini ihtaren bildiririm.

                                        
SAYIN NOTER,

Üç nüshadan ibaret iş bu ihtarnamenin bir suretinin karşı tarafa tebliğini, tebliğ şerhi taşıyan bir suretinin tarafıma verilmesini, diğer suretinin dairenizde saklanmasını saygılarımla talep ederim.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

Kategoriler

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.