Nafakayı İhlal- Cari Nafaka-Birikmiş Nafaka- Yargıtay Kararı

Oca 16, 2020 | Nafakayı İhlal Ceza

Nafakayı İhlal- Cari Nafaka-Birikmiş Nafaka

Nafaka borcunu ödememekten sanık Serdar Kafa’nın yapılan yargılaması sonunda; Beraatine dair AYVALIK İcra Ceza Mahkemesinden verilen 12.6.2002 gün ve 175 esas 163 karar sayılı hükmün süresi içinde, Yargıtay’ca incelenmesi müşteki vekili tarafından istenilmiş olduğundan dava evrakı C.Başsavcılığından tebliğname ile 2.1.2003 günü daireye gönderilmekle incelenip gereği düşünüldü:

Sanığa çıkartılan icra emrinin alt bölümünde birikmiş nafaka alacağı yanında cari nafaka alacağının da istenmiş olduğu gözetilmeden, şikayet dilekçesindeki 10 aydır nafakanın ödenmediği sözünün birikmiş nafaka istendiği biçiminde yanlış yorumlanması sonucu yazılı biçimde hüküm kurulması,

Bozmayı gerektirmiş müşteki vekilinin temyiz itirazları bu itibarla yerinde görülmüş olduğundan hükmün bu sebepden dolayı BOZULMASINA 27.3.2003 tarihinde oybirliğiyle karar verildi. ( T.C. YARGITAY ONYEDİNCİ HUKUK DAİRESİ Esas : 2003/307 Karar : 2003/2463 Tarih : 27.03.2003)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

Kategoriler

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.