Müvekkilime Ait Olan Flash Belleği Diğer Eş Delil Olarak Sundu

Selamlar üstatlarım, başlıktan anlaşılacağı üzere müvekkilime vekaleten çekişmeli boşanma davası açtık. Ancak karşı taraf aslında müvekkilime ait olan bir flash diski mahkemeye sundu. Bu flash disk karşı tarafça izinsiz alınmış ve adeta hırsızlanmış durumda. Bu halde bu flash diskin incelenmesi ve delil olarak kullanılması gerçekten mümkün mü?

Bu konuda yerleşik içtihatlar var. Ortak konutta ele geçirilen herhangi bir şey delil olarak mahkemeye sunulabilir. Bu noktada hukuka aykırı elde edildiği üzerinde durulamaz. Çünkü ortak konutta ele geçirilen obje diğer eşin ele geçirilme ihtimali riskini kabul ederek ortak konutta barındırdığı bir objedir. Bu bağlamda delilin hukuka aykırı olarak ele geçirildiğini iddia etmek mesnetsizdir.

Eşler arasında gizlilik alanı veya sır alanı diyebileceğimiz alanın çok dar yorumlandığı birçok Yargıtay kararlarında sabittir. Dolayısıyla kanımca hukuki bir delil saylır.

Son düzenleme tarihi 26 Haziran 2020 20:11

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.