Müvekkilime Ait Olan Flash Belleği Diğer Eş Delil Olarak Sundu

Haz 26, 2020 | Medeni Usul Hukuk Muhakemesi

Selamlar üstatlarım, başlıktan anlaşılacağı üzere müvekkilime vekaleten çekişmeli boşanma davası açtık. Ancak karşı taraf aslında müvekkilime ait olan bir flash diski mahkemeye sundu. Bu flash disk karşı tarafça izinsiz alınmış ve adeta hırsızlanmış durumda. Bu halde bu flash diskin incelenmesi ve delil olarak kullanılması gerçekten mümkün mü?

Bu konuda yerleşik içtihatlar var. Ortak konutta ele geçirilen herhangi bir şey delil olarak mahkemeye sunulabilir. Bu noktada hukuka aykırı elde edildiği üzerinde durulamaz. Çünkü ortak konutta ele geçirilen obje diğer eşin ele geçirilme ihtimali riskini kabul ederek ortak konutta barındırdığı bir objedir. Bu bağlamda delilin hukuka aykırı olarak ele geçirildiğini iddia etmek mesnetsizdir.

Eşler arasında gizlilik alanı veya sır alanı diyebileceğimiz alanın çok dar yorumlandığı birçok Yargıtay kararlarında sabittir. Dolayısıyla kanımca hukuki bir delil saylır.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.