Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Müvekkil Saygısız Davrandı, Vekalet İlişkisini Nasıl Sona Erdirmeli miyim?

Merhabalar, müvekkilim ile aramda boşanma davasına hususi olarak avukatlık sözleşmesi yaptık ve ön inceleme sonrası tahkikat aşamasındayız. Ancak kendisinin hal ve hareketleri son derece saygısızlaştı. Vekalet ilişkisini sona erdirmek istiyorum, yaptığım sözleşme nedeniyle bir sıkıntı yaşar mıyım? Haklı bir sebeple sona erdirdiğimi belgelendirmem mi gerek? Maalesef ilk kez böyle bir talihsizlik yaşıyorum.

Avukatların Avukatlık kanununa göre her zaman işi bırakma hakları vardır. Müvekkil size saygısız davrandı ise tabiiki işi bırakabilirsiniz. Müvekkilime artık kendisiyle yaptığım vekalet sözleşmesini feshettiğimi bildiririm. yazılı olarak. Bütün aldığım parasını da veririm. Güle güle derim

Avukatlık kanuna göre Avukatların işi bırakma hakları vardır.Avukatlık sözleşmesi varsa dava açılıp hakkınızı alabilirsiniz.

Son düzenleme tarihi 26 Haziran 2020 20:34

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.