Müvekkil Saygısız Davrandı, Vekalet İlişkisini Nasıl Sona Erdirmeli miyim?

Haz 26, 2020 | Genel Yazılar

Merhabalar, müvekkilim ile aramda boşanma davasına hususi olarak avukatlık sözleşmesi yaptık ve ön inceleme sonrası tahkikat aşamasındayız. Ancak kendisinin hal ve hareketleri son derece saygısızlaştı. Vekalet ilişkisini sona erdirmek istiyorum, yaptığım sözleşme nedeniyle bir sıkıntı yaşar mıyım? Haklı bir sebeple sona erdirdiğimi belgelendirmem mi gerek? Maalesef ilk kez böyle bir talihsizlik yaşıyorum.

Avukatların Avukatlık kanununa göre her zaman işi bırakma hakları vardır. Müvekkil size saygısız davrandı ise tabiiki işi bırakabilirsiniz. Müvekkilime artık kendisiyle yaptığım vekalet sözleşmesini feshettiğimi bildiririm. yazılı olarak. Bütün aldığım parasını da veririm. Güle güle derim 

Avukatlık kanuna göre Avukatların işi bırakma hakları vardır.Avukatlık sözleşmesi varsa dava açılıp hakkınızı alabilirsiniz.

 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank