Mütemadi Tehdit ve Hakaret Suçu Şikayet Dilekçesi

May 29, 2020 | Savcılık-Soruşturma

Mütemadi Tehdit ve Hakaret Suçu Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET SAVCILIĞI’NA

MÜŞTEKİLER        :

ŞÜPHELİ                  :

SUÇ                           :Tehdit, Hakaret

SUÇ TARİHİ            : X ve devamlı suretle hergün


AÇIKLAMALAR    :

Şüpheli olan X ile şikayetçilerden X eşi olup diğer şikayetçiler olarak X olarak tarafların X yaşından büyük müşterek çocuklarıyız.

Şüpheli X’ın alkol bağımlılığı bulunmakta olup kendisi uzun zaman önce psikiyatri görüşmesi yapmasına rağmen tedaviyi reddetmiştir. Alkol bağımlılığı nedeniyle sürekli olarak evde alkol kullanılması, dışarıdan eve sarhoş gelinmesi bunun sonucunda ailesine devamlı şiddet uygulamakta ve hakaret, tehdit eylemlerinde bulunmaktadır. Bunun sonucu olarak X evli olan ablaları X’nin yanına yerleşmiş ve şüphelinin fiziksel ve psikolojik şiddetinden uzaklaşmaya çalışmışlardır.

Ancak X’ın işyerinin evlerinin altın olması sebebiyle her gün babasının tehditleri devam etmiş yine aynı şekilde X’ da hakaretlere maruz kalmıştır. Şüpheli kendi ailesi tarafından da defalarca uyarılmış ancak durum tarafımızın can sağlığını tehlikeye sokacak duruma geldiğinden şikayet etmekten başkaca bir yol bulunamamıştır. Bu durumun en büyük tanığı şüphelinin kardeşi X, yine şüphelinin kuzeni X’dır.

Şüpheli yine bize karşı şiddet uyguladığı bir anda kaçma fırsatı bulduğumuzda kendisi X’una şikayet edilmiş bu şikayet sonucunda X Asliye Ceza Mahkemesi’nin X E. Numaralı dosyası ile kovuşturma aşamasına geçilmiştir. Dosyanın ilk duruşmasında şüphelinin alkol bağımlılığının tespiti ile tedavisi yönünde ara karar verilmiş ancak şüpheli bu kararı yerine getirmeyerek yine kaçmıştır. Dosya içerisinde uyguladığı şiddete ilişkin darp raporu da mevcuttur.

Yine Şüpheli hakkında uzaklaştırma kararı bulunmasına rağmen şüpheli bu kararı ihlal etmekte “beni uzaklaştırma falan durduramaz siz istediğinizi yapın benim yapacaklarımı da görün.” şeklinde korku yaratmaya devam etmektedir.

Sayın savcılığınıza şikayet konusu olay şüphelinin (kızı X üzerine kayıtlı) X numaralı hattan, müştekilerden X nın kullandığı X numaralı hatta sürekli olarak müşteki X cevap vermemesine rağmen tehdit ve hakaret içeren mesajlar göndermesidir. Ek olarak Sayın Savcılığınıza da sunduğumuz üzere şüpheli ister polisi ister savcı elinizden geleni karşınıza bırakmayın.” “o piç bana yumruk attı. (X’ı kastederek)” “ben öyle evladın taş…larını.” “o şerefsize boşlukta geldi de bıraktım çıkarttı şerefsiz.” “şerefsiz adi kadın hodri meydan” “kendini bi bok sanma aç şu telefonu beni konuşturma.” “çıkar iken yüzüne mi sıçtın.” O küçük kaltakda (asiye ve aleynayı kastederek) şeklinde mesajlarla ve telefonda da sözlü olarak tehdit ve hakaret eylemini gerçekleştirmiştir. Kendisine polise mesajları göstereceğiz dendiğinde “ben öyle mesajlar atacağım ki öyle şeyler yapacağım ki” şeklinde ifadelerle tehditlerini sürdürmüş mesajlarında X’ın kendisine yumruk X’nın tokat attığı imaların da bulunmuştur. Her iki müşteki olarak da şüpheliye gücümüz yetebilecek şekilde değildir.

Şüpheli devamlı olarak “o şerefsiz oğlun, kaltak kızın, sizi mahvedeceğim, bitireceğim, sürüneceksiniz” şeklinde hakaret ve tehdit eylemlerine her gün devam etmektedir. Tanıklarımız ve delillerimiz yukarıda izah edilen tüm hususları doğrular niteliktedir. Aile olarak, babalık yapması gereken kişi bu eylemleri gerçekleştirmekte ve bu nedenle can güvenliğimiz bulunmamaktadır.


DELİLLER                          : Tanıklar ve mesaj, konuşma kayıtları her tür delil. Tanıklarımız: X Asliye Ceza Mahkemesi’nin X Sayılı dosyası, soruşturma ve kolluk kuvvetlerince tutulan tutanaklar.

HUKUKİ SEBEPLER        : TCK. md. 106, 125 ve ilgili mevzuat.

TALEP SONUCU                : Yukarıda arz etmiş olduğumuz nedenlerle bizi sürekli olarak tehdit ve hakaret eden şüpheli …. hakkında şartlı tehdit ve ölümle tehdit suçlarından gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında dava açılmasını, ailemizin can güvenliği için soruşturmanın tutuklu olarak sürdürülmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz. tarih

Müşteki

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.