Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Müteahhit Satış Sözleşmesinden Cayabilir Mi?

Müteahhit Satış Sözleşmesinden Caymak İstersen Ne Olur? Vatandaş Olarak Ben Ne Yapmalıyım?

Öncelikle inşaatın tamamen bitmediği bir aşamada tescile zorlama davası açmanız mümkün değil. Çünkü inşaat bitip arsa sahibinin bağımsız bölümleri teslim edilmeden sizin açtığınız tescil davası kabul edilemez. Önerim şudur:

İnşaat seviyesi eğer ki arsa sahiplerinin hakkını kazanacağı seviyeye gelmiş ise riske girilip tedbir talepli tapu iptali ve tescil davası açılabilir. İşbu davada arsa sahiplerine teslim bekletici mesele yapılır. Eğer size vaat edilen bağımsız bölümlerin teslimi en son ise şimdilik ödemenin bir kısmını yaparak inşaatın biteceğine kanaat getirilirse tescil davası açılabilir.

Müteahhit Satış Sözleşmesinden Cayabilir Mi

 

Son düzenleme tarihi 9 Ağustos 2020 12:27

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.