Müteahhit Daire Satış Sözleşmesi

Müteahhit Daire Satış Sözleşmesi

SATICI:

Adres:

ALICI:

SÖZLEŞMENİN KONUSU: … ili ve ….. mahallesinde, Pafta:.. Ada: … Parsel:211’de kayıtlı arsa üzerinde inşa edilecek: 559 m2 alanda  …. daire satış ve üyeliğidir.

Bu inşaat sahibi olan  ………….. ya ait arasa da Z + 1 kat bina girişinde ün sağ taraftaki daire verilmiştir. Daire yaklaşık: 125 m2 gelmektedir.

 DAİRENİN İÇTEKNİKDONANIM MALZEME LİSTESİ:

 Dış Doğrama: Daire doğramaları en az 15 yıl garantili 70 mm lik, PVC beyaz pima penden yapılacaktır. Binanın Giriş kapısı demir doğrama, dairelerin giriş kapıları Çelik kapı taktırılacaktır.

 İç Doğrama: İç kapıları çerçeveli Amerikan Panel kapılardan yaptırılacaktır: Odaların altı laminant parke ve ıslak yerler ebadında fayans yapılacaktır.

 Merdiven ve korkuluklar: Giriş merdivenleri 3 cm lik mermerden ve merdiven korkulukları paslanmaz alüminyum profilden yapılacaktır.

 Mutfak: Duvarları fayans, mutfak taşı granit ve dolapları mebran veya parlak MDF kapak yapılacaktır. Farklı malzeme kullanmak isteyen olursa çıkan farkı kendisi karşılayacaktır.

 Banyo-Wc:Zemin ve duvarları tamamen fayans yapılacak, 2 adet beyaz porselen ayaklı lavabo takılacaktır. WC ters tavan yapılacaktır.

 Elektrik tesisatı:Tüm malzemeler TSE li olacaktır. Avize veya özel malzeme tasarımı yapan olursa aradaki farkı kendisi ödeyecektir. Doğalgaz-Kalorifer ve Sıhhi tesisat malzemeleri TSE’li olacak, ortak TV anten sistemi olacak, su tesisatında PVC boru kullanılacaktır. Banyo ve lavaboya porselen ayaklı lavabo takılacaktır.

TESLİM SÜRESİ:

Sözleşme konusu daire, inşaat başlama tarihinden en geç: 14 ayda teslim edilecektir. Ancak mücbir sebeplerden dolayı sürenin Osmaniye’de inşaat sezonunun başlamasıyla 3 ay aynı şartlarda ek süre verilecektir.

SATIŞ BEDELİ KOŞULLU ŞARTLARI:

Daireler bina iskânı alındıktan sonra kat mülkiyeti veya arsa hisseli tapu verilecektir.

Dairenin su abonesi ve iştiraki, elektrik abonesi ve iştiraki ile tapu masrafları ve iştirakleri tamamen alıcıya aittir.

CEZAİ ŞARTLAR:

Alıcının sözleşme ve ödeme yapıldıktan sonra alımdan vazgeçmesi halinde, verdiği paradan 10.000 TL kesilerek kalan parası 6 ay sonra iade edilecektir. 2.    Aynı şekilde satıcı, kendisinden kaynaklanan nedenlerle dairenin satışından vazgeçerse, alıcının ödediği miktarı aynen iade etmek zorundadır.

Ancak daire tapuları verilene kadar, mücbir sebeplerden dolayı, deprem, devalüasyon vs. olaylardan doğabilecek zararlar ortakça karşılanacaktır.

Alıcının istenmeyen durumlardan dolayı daireyi satmaktan vazgeçmek zorunda kaldığı durumlarda şirketimiz müşterinin parasını aynen iade edecektir.

SAİR ŞARTLAR:

İş bu sözleşme, sözleşmenin taraflarca imzalanmasından sonra yürürlük kazanır. Peşinat ödenmedikçe bu sözleşme geçersizdir.

Şahıs, dairesini teslim almadan, müteahhittin yazılı izni olmadıkça dairesini başkasına devredemez, satışını müteahhite yapacaktır. Müteahhit vazgeçerse başkasına satışı yapabilecektir. Ancak, iç projelere gerekli değişiklikler yapılabilir.

Bu daire toplam: 103.000 (yüzüçbin)TL ye verilmiş ve : 10.000(onbin) TL si peşin alınmıştır. Kalan ödemeler taksitli veya peşin olarak ödenecektir.

Bu sözleşmenin tamamını okudum ve tüm şartları kabul ederek rızamla vasisi olduğum X adına imzaladım.

Satıcı Firma-Alıcı

Ekstralar:

  • Mutfak dolabı ve vestiyer yapılacak
  • Koridor ve salon asma tavan yapılacak
  • Kalorifer petekleri takılacak
  • Islak zemin fayans yapılacak
  • Diğer odalar parke olacak

Son düzenleme tarihi 4 Ağustos 2020 15:58

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.