Müteahhit Daire Satış Sözleşmesi

Ağu 5, 2020 | Tapu-Gayrimenkul Avukatlığı

Müteahhit Daire Satış Sözleşmesi

Müteahhit Daire Satış Sözleşmesi

SATICI:  

Adres:  

ALICI:  

SÖZLEŞMENİN KONUSU: … ili ve ….. mahallesinde, Pafta:.. Ada: … Parsel:211’de kayıtlı arsa üzerinde inşa edilecek: 559 m2 alanda  …. daire satış ve üyeliğidir. 

Bu inşaat sahibi olan  ………….. ya ait arasa da Z + 1 kat bina girişinde ün sağ taraftaki daire verilmiştir. Daire yaklaşık: 125 m2 gelmektedir.

   DAİRENİN İÇTEKNİKDONANIM MALZEME LİSTESİ:

   Dış Doğrama: Daire doğramaları en az 15 yıl garantili 70 mm lik, PVC beyaz pima penden yapılacaktır. Binanın Giriş kapısı demir doğrama, dairelerin giriş kapıları Çelik kapı taktırılacaktır.

   İç Doğrama: İç kapıları çerçeveli Amerikan Panel kapılardan yaptırılacaktır: Odaların altı laminant parke ve ıslak yerler ebadında fayans yapılacaktır.

   Merdiven ve korkuluklar: Giriş merdivenleri 3 cm lik mermerden ve merdiven korkulukları paslanmaz alüminyum profilden yapılacaktır.

   Mutfak: Duvarları fayans, mutfak taşı granit ve dolapları mebran veya parlak MDF kapak yapılacaktır. Farklı malzeme kullanmak isteyen olursa çıkan farkı kendisi karşılayacaktır.

   Banyo-Wc:Zemin ve duvarları tamamen fayans yapılacak, 2 adet beyaz porselen ayaklı lavabo takılacaktır. WC ters tavan yapılacaktır.

   Elektrik tesisatı:Tüm malzemeler TSE li olacaktır. Avize veya özel malzeme tasarımı yapan olursa aradaki farkı kendisi ödeyecektir. Doğalgaz-Kalorifer ve Sıhhi tesisat malzemeleri TSE’li olacak, ortak TV anten sistemi olacak, su tesisatında PVC boru kullanılacaktır. Banyo ve lavaboya porselen ayaklı lavabo takılacaktır.

TESLİM SÜRESİ:

Sözleşme konusu daire, inşaat başlama tarihinden en geç: 14 ayda teslim edilecektir. Ancak mücbir sebeplerden dolayı sürenin Osmaniye’de inşaat sezonunun başlamasıyla 3 ay aynı şartlarda ek süre verilecektir.

SATIŞ BEDELİ KOŞULLU ŞARTLARI:

Daireler bina iskânı alındıktan sonra kat mülkiyeti veya arsa hisseli tapu verilecektir.

Dairenin su abonesi ve iştiraki, elektrik abonesi ve iştiraki ile tapu masrafları ve iştirakleri tamamen alıcıya aittir.

CEZAİ ŞARTLAR:

Alıcının sözleşme ve ödeme yapıldıktan sonra alımdan vazgeçmesi halinde, verdiği paradan 10.000 TL kesilerek kalan parası 6 ay sonra iade edilecektir. 2.    Aynı şekilde satıcı, kendisinden kaynaklanan nedenlerle dairenin satışından vazgeçerse, alıcının ödediği miktarı aynen iade etmek zorundadır.

Ancak daire tapuları verilene kadar, mücbir sebeplerden dolayı, deprem, devalüasyon vs. olaylardan doğabilecek zararlar ortakça karşılanacaktır.

Alıcının istenmeyen durumlardan dolayı daireyi satmaktan vazgeçmek zorunda kaldığı durumlarda şirketimiz müşterinin parasını aynen iade edecektir.

SAİR ŞARTLAR:

İş bu sözleşme, sözleşmenin taraflarca imzalanmasından sonra yürürlük kazanır. Peşinat ödenmedikçe bu sözleşme geçersizdir.

Şahıs, dairesini teslim almadan, müteahhittin yazılı izni olmadıkça dairesini başkasına devredemez, satışını müteahhite yapacaktır. Müteahhit vazgeçerse başkasına satışı yapabilecektir. Ancak, iç projelere gerekli değişiklikler yapılabilir.

Bu daire toplam: 103.000 (yüzüçbin)TL ye verilmiş ve : 10.000(onbin) TL si peşin alınmıştır. Kalan ödemeler taksitli veya peşin olarak ödenecektir.

Bu sözleşmenin tamamını okudum ve tüm şartları kabul ederek rızamla vasisi olduğum X adına imzaladım.

Satıcı Firma-Alıcı

Ekstralar:

  • Mutfak dolabı ve vestiyer yapılacak
  • Koridor ve salon asma tavan yapılacak
  • Kalorifer petekleri takılacak
  • Islak zemin fayans yapılacak
  • Diğer odalar parke olacak

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.