Müracaata kalan dosyanın yenilenmesi talebi

X İŞ MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

DOSYA NO               :                                                         

DAVACI                   :

VEKİLİ                     :                     

KONU                                   :Yenileme Dilekçesidir.

AÇIKLAMALAR:

1-Sayın Mahkemenin ……. E. sayılı dosyası kapsamında görülen davanın 11.06.2017  günlü  duruşmasına katılamamamız nedeniyle dosya işlemden kaldırılmıştır.

2-Davacı vekili olarak dosyayı HMK. Madde 150/4 hükmü uyarınca yenilenerek yeni duruşma günü verilmesine ve taraflara tebliğine karar verilmesini talep etmekteyiz.

3-Dosyanın müracaata bırakılması tarihinden itibaren 1 aylık süre geçmediğinden HMK. MADDE 150/f.4 hükmü gereğince yenileme harcı yatırılmamıştır.

HUKUKİ SEBEPLER        : HMK. Madde 150 ve ilgili mevzuat hükümleri.

HUKUKİ DELİLLER        : Her türlü yasal delil.

SONUÇ VE İSTEM             : Yukarıda arz ve izah olunan nedenlerle davanın kaldığı yerden devam etmek üzere yenilenmesine, belirlenecek duruşma gününün çağrı kağıdı ile taraflara tebliğine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederiz.

DAVACI VEKİLİ
Adana Avukatı – Avukat Saim İNCEKAŞ

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 21:00

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.