Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Mülkiyet Sahibi Olmayan Şahıs Kiraya Veren Sıfatıyla Sözleşme Yapabilir Mi?

İlk olarak “Bir kimsenin kira sözleşmesi yapabilmesi için kiralananın maliki olması gibi bir gereklilik bulunmamaktadır.”

Detaylı Kaynak

Kira sözleşmesini kendi adına yapan şahıs mecuru teslime elverişli bir halde tutmak ve nihayetinde de teslim etmek zorundadır. Bu borcunu yerine getirmez ise sözleşme kiracısı tazminat ve sözleşmeye aykırılık iddiasına başvurur.

Tüm bunların yanında mülkiyet sahibi şahsın herhangi bir sorumluluğu doğmaz.

Son düzenleme tarihi 26 Haziran 2020 19:40

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.