Mühürlü Bulunan Evden Eşya Alınması Talebi Dilekçesi

Nis 8, 2020 | Kovuşturma-Yargılama

Mühürlü Bulunan Evden Eşya Alınması Talebi Dilekçesi

X AĞIR CEZA MAHKEMESİ SAYIN BAŞKANLIĞI’NA,

 

TALEPTE BULUNAN        :   

VEKİLİ                                 :    Av.

 SUÇ                                        :    Kasten adam öldürme.

KONU                                     :    Olay nedeni ile mühürlü bulunan evden müvekkilime ait eşyaların alınması  için  gereğine karar verilmesi talebinden ibarettir.

OLAYLAR                           :

1-)Sayın mahkemenizde görülmekte olan ve yukarıdaki esasına kayıtlı davanın konusu kasten adam öldürmedir. Bu davada ölen ……………..sunulan nüfus kayıt örneğinden de anlaşılacağı üzere müvekkilim ………. ……….’in kardeşidir. Müvekkilimin, suçtan zarar görmüş olması nedeni ile davaya müdahale edilecektir.

2-)Müvekkilim ……………… lokanta işleticisidir. Ölen kardeşi yanında sigortalı olarak çalışmaktaydı. Olay tarihinde de aralarındaki söz konusu ilişki bu şekildedir. Talep edildiğinde de ilgili belgeler ibraz olunacaktır.

3-)Ölen ………………..’in evi ile lokanta arasında birkaç dakikalık yürüyüş mesafesi vardır. Müvekkilimin olmadığı zamanlarda da lokantanın sorumlusu ise ölen kardeşi ………….. ……….’ti. Müvekkilim bu yakınlık nedeni ile bazen kardeşinin evinde de kalmakta ve kardeşinin evi de yakın olduğundan iş yeriyle ilgili gerekli ve önemli belgelerle diğer bazı önemli eşyalarını gerektiğinde hemen geri alabilmek ve kullanmak için kardeşinin evinde muhafaza etmekteydi. Ancak, öldürme olayı evde gerçekleştiğinden, suçun işlenmesinden sonra ev mühürlenmiştir. Halen de mühürlü vaziyettedir.

4-)Bu vesile ile verdiği bazı belgeler kardeşinin üzerinde, bazıları da evinde iken olay meydana gelmiş, kardeşi öldürülmüştür. Bu belgelerin bazıları her gün kullanılması ve de yanında bulundurulması gerekli belgelerdir. Söz konusu belgelerin müvekkilimin elinde bulunmaması nedeniyle bazı hukuki sorunlar yaşamaktadır. Mühürlü evde müvekkilimin aracının ruhsatı ile ehliyeti halen mühürlü evde olduğundan aracını bu halde kullanmakta ve yakalandığında da ceza ödemektedir. Satın aldığı bir eve ilişkin satım protokolü de evde olup resmi muameleler için gerekmektedir. Lokantanın alış veriş için saklanan ve kullanılması gerekli ………. ile ………..TL sı tutarındaki parası da evdedir. Para ve eşyaların mühürlü evde tutulmasında bir yarar olmayıp tersine müvekkilimin zararı bulunmaktadır.İşin aciliyeti savcılıkta da dile getirilmiş ancak Savcılık tarafından değerlendirilmeye alınmamıştır. Bu İtibarla sayın başkanlığınızdan mühürlü evden söz konusu eşyaların alınabilmesi için iş bu talepte bulunma zorunluluğu doğmuştur.

SONUÇ ve TALEP            :    Yukarıda saydığımız nedenlerle, X adresindeki mühürlü dairede bulunan 00 AAA 00 plakalı aracın ruhsatı, müvekkilime ait ehliyet  ile X arasındakiX adresindeki eve ilişkin satış protokolü ve 7000 EURO ile 1500,00TL’nin alınması için karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. tarih

Vekili

Av. 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mühürlü Bulunan Evden Eşya Alınması Talebi Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.