Mühür Bozma Suçu Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ                        :

TC KİMLİK NUMARASI :

ADRES                                 :

VEKİLİ                                 : Adana Ceza Avukatı Saim İNCEKAŞ

ADRES                                  :

ŞÜPHELİ                              :

SUÇ                                       : Mühür Bozma

SUÇ TARİHİ                        : …/…/…

AÇIKLAMALAR                :

1-) Müvekkilimiz … tarihinden beri esnaflık yapmaktadır.

2-) Müvekkilimizin beyaz eşya bayii olarak çalıştırdığı işyerinin yan dükkanında, yaklaşık … aydır işletilmekte olan ve şüpheliye ait olan … Pastanesi, …/…/… tarihinde belediye ekipleri, tarafından, gayri sıhhi üretim yapıldığı gerekçesi ile … ay süre ile mühürlenmiştir.

3-) Belediye ekipleri tarafından yapılan mühürleme işleminin üzerinden … gün geçtikten sonra şüpheli tarafından mühürlenen işyeri işletilmeye başlanmış ve kamu sağlığı hiçe sayılmıştır.

4-) Açıklamalardan da anlaşılacağı üzere gayri sıhhi üretim yapılan bir pastanenin yetkili birimler tarafından geçici süre ile mühürlenmiş olmasına rağmen işletilmeye devam edilmesinin mühür bozma suçunu oluşturduğu gerekçesiyle şikayetlerimizi sunmaktayız.

HUKUKİ NEDENLER       : 5237 S. K.  m. 203 ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER        : … Belediyesi kayıtları, tanık ifadeleri ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM             : Yukarıda açıklanan nedenlerle ilgili şahıs hakkında tahkikat yapılmak suretiyle cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz. …/…/…

Şikayetçi Vekili

Son düzenleme tarihi 1 Kasım 2020 04:33

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulur.