Muhasebeciniz Aracılığı ile Eşinizin Kredi Borcunu Mu Kapattınız?

Oca 11, 2021 | Borçlar Hukuku, Boşanmada Mal Paylaşımı

Muhasebeciniz Aracılığı ile Eşinizin Kredi Borcunu Mu Kapattınız? Böyle bir durumda muhasebeciniz sizin adınıza vekaletsiz iş görmüş sayılacaktır. Böyle bir durumda eşinize ait kapattığınız krediyi eşinize dava açarak geri isteyebilirsiniz.

Mahkemece, davacı tarafça bankaya ödenen taksitin davalı tarafından bankaya yatırılmak üzere elden verilen para olduğu hususunun yazılı ya da yasal delil ile söz konusu paranın bağış niteliğinde verildiğinin yazılı ya da sözlü delil ile kanıtlanamadığını, davacı … tarafından yatırılan, fakat iç ilişki içerisinde diğer davacı …’un verdiği ve onun talimatı ile yatırıldığı kabul ve beyan edilen toplam 22.785,82 TL ödemenin 3.kişi sıfatı ile yapıldığını, davacı … tarafından diğer davacı … vasıtası ile yatırılan paranın davalı-kredi borçlusu lehine ve menfaatine ödeme teşkil ettiğini davalının yapılan vekaletsiz iş görmeye konu işi uygun bulduğunun kabulü gerektiği gerekçesiyle davalı … yönünden husumet yokluğundan reddine, davalı … yönünden davanın kısmen kabulüne karar verilmiştir.(İlgili Yargıtay kararı)

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.