Müdahalenin Men’i İhtarname

Ara 9, 2020 | Tapu-Gayrimenkul Avukatlığı

ADANA … NOTERLİĞİ’NE

İHTAR EDEN  :

ADRES :

MUHATAP:

ADRES :

KONU:  Müdahalenin men-i ve eski hale getirme ihtarıdır.

AÇIKLAMALAR:    

Sayın muhatap,

1-…. ili ……….. ilçesi…………. Köyü …….  mevkisinde yer alan, tarafıma ait ……… İli………. İlçesi ….. Ada………. parselde yer alan arazimin bir bölümünü  haksız şekilde işgal ettiğiniz,bu bölüme elektrik santrali inşa ettiğiniz tespit edilmiştir.

2- Türk Medeni Kanunun 683’ncü maddesi gereği “Bir şeye malik olan kimse, hukuk düzeninin sınırları içinde, o şey üzerinde dilediği gibi kullanma, yararlanma ve tasarrufta  bulunma yetkisine sahiptir.”

3-Bu işgali kusurlu veya kusursuz olarak yapmanızın hukuki anlamda bir kıymeti yoktur. Her halde  mülkiyetime saldırı mahiyetindedir.

4-Belirtilen alanda yaptığınız değişiklikler ve araziyi kullanımız hukuka uygun değildir ve hukuki ilişkiye dayanmadığından haksız işgal niteliğindedir.

5-Açıklanan nedenlerle tarafıma ait …… İli ……… İlçesi …… Ada……. parselde  yer alan taşınmaza yaptığınız haksız müdahaleyi sonlandırarak, arazimi eski haline getirmenizi, ihtarnamenin gereğinin ifasını, aksi takdirde yasal yollara müracaat ederek hakkınızda müdehalenin men-i, tazminat ve eski hale getirme davası açmak zorunda kalacağımı ihtaren bildiririm.

Keşideci

Sayın Noter;

İş  bu ihtarnameden üç nüsha tanzimle bir nüshasının muhataba tebliğine, bir nüshasının tarafınızca muhafaza edilmesine, bir nüshasının da tebliğ şerhli olarak tarafıma iade edilmesini talep ederim.

                                                                         Keşideci

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

Kategoriler

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.